Kniha “Říkej si tu řeč“ je souhrnem hlasových cvičení a návodů, vhodných pro budoucí herce, moderátory, zpěváky, ale i pro všechny, kteří chtějí správně mluvit českou řečí a chtějí ji také správně vyslovovat.
Kniha obsahuje rovnou kopu povídek popisujících případy vážné, veselé, ale i případy pro četníka samotného s tragickým koncem, které řešilo četnictvo na našem území v období monarchie, republiky a za okupace.
Jedno deštivé dopoledne… jedno setkání… jeden příběh… On a Ona. Tato kniha vypráví milostný příběh dvou lidí, jejichž láska se probouzela po nocích psaním nočních smsek v telefonu… Smsky s hromy a blesky, ze kterých se staly básně, sonety, vyznání…
Život na maloměstě není tak idylický, jak by se mohlo zdát. I zde číhá nebezpečí, i tady můžete spadnout do maléru dřív, než se nadějete. S přibývajícím věkem ovšem přestane rodné hnízdo stačit a je nutno přesunout se jinam. Do Prahy.
Pojďte spolu s Miloslavem Guldou, jen do jisté míry úspěšným, ale nepochybně sympatickým hrdinou knížky, kterou držíte v rukou, prožít jeho cestu odnikud nikam.
Nakladatelství Pragoline již vydalo v původní nezměněné podobě knížku od skautského autora Vladimíra Rogla U táborového ohně, po roce od jejího vydání jsme se rozhodli vydat i Roglovu druhou knihu ze stejného období – „Správnou stopou“.
Autor čerpá z osobního kontaktu s paranormálním jevem, entitou zvanou poltergeist, na pozadí vztahů rodiny majitelky nemovitosti, kde se entita usadila na 6 dní v obci Nedamov u Dubí na Českolipsku,pár kilometrů od proslulého mystického hradu Houska.
Po úspěšné knize Kutnohorská pátračka na stopě autor
seznamuje s dalšími kriminálními případy řešenými v letech
1928 – 1942 příslušníky kutnohorské
četnické pátrací stanice.
Nabízíme čtenářům nahlédnutí do dávných turistických a tábornických praktik v knize
„U táborového ohně“. Její autoři Vladimír Rogl se Ctiradem Smolíkem v ní přibližují atmosféru turistiky, táboření i trempinku dětí a mládeže.
Zmatkovice, později Zmatky v Čechách je malá pohraniční obec. Není tu kulturák, divadlo ani kostel. Většinou se společenský život odehrává v privatizovaném hostinci s přitažlivou hostinskou.
0d devadesátých let probíhají za zdmi univerzit rozsáhlé změny. Zaměstnanci společensko-vědních fakult začínají podnikat, zasedat v dozorčích radách a vydělávat na privatizačních projektech.
S trochou fantazie se dá říct, že se jedná o poslední díl trilogie (Milenka nejvěrnější, Plavkyně nejmilejší) eskapádového žití mladého lékaře Milana, který citově konečně narazil.
Martin Hattala, rodák z Chropyně, nyní praktický lékař z Přelouče, nešel pro název své knihy "Milenka nejvěrnější" daleko. Vypůjčil si ho z charakteristiky nepříjemné kožní nemoci - lupénky.