Životopis generálmajora československého letectva Jana Romana Irvinga (1915-1997) , který se ještě za svého života stal legendou napříč profesním leteckým spektrem. Těm, kdo se orientují v naší letecké historii, není rozhodně toto jméno neznámé.
Kniha je fotografickou procházkou po historickém městě Jilemnici, přes dvě stovky fotografií doplňuje zasvěcený text ředitele Krkonošského muzea v Jilemnici Jana Luštince. Texty jsou u foto uvedeny též v anglickém překladu.
Ilustrovaná knížka pro děti s básničkami o houbách. Autorka vtipně začlenila do veršů charakteristické znaky jednotlivých hub a ilustrátorka je převedla do snadno zapamatovatelných kreseb...
Teprve čtrnáctiletá Gabriela Jakoubková z Víchové nad Jizerou se v roce 2015 zařadila mezi nejmladší autorky knih v České republice, když napsala knihu „Rozhovory z Krkonoš a Podkrkonoší“. V dalších rozhovorech pokračovala i v roce 2016..
Kniha o dobrodružné cestě Jaroslava Dršaty (tehdy už důchodce) v letech 2005-2011, kterou podnikl jako sólo jízdu na kole od nás k Rudému moři, čtrnácti zeměmi v sedmi na sebe navazujících etapách.
Kniha obsahuje 21 příběhů z královéhradeckého teritoria. Jak uvádí sám autor, nejedná o odborné dílo historické, všechny ale mají svůj základ v hradecké ústní slovesnosti a tradicích.
Kniha poprvé mapuje místa, kde lze v Hradci Králové objevit symboly města - lvy, autoři jich nalezli cca 130. První část knihy tvoří půvabný příběh "lví rodiny" doplněný ilustracemi Jana Lukáška, v druhé části je bohatá fotodokumentace.
Kniha formátu A4 obsahuje cca 300 kreseb (portrétů) známého neurochirurga prof. Rudolfa Malce (nar. 1924), který kreslil lidi ze svého okolí i celostátně známé osobnosti po dobu 75 let. Kresby publikuje poprvé.
Prvotina čtrnáctileté Gabriely Jakoubkové, žákyně Základní školy v Jilemnici. Po dva roky vyhledávala osobnosti se vztahem ke Krkonoším a Podkrkonoší a vedla s nimi zajímavé rozhovory.
Kniha mapuje místa se 77 slunečními hodinami v Královéhradeckém kraji, v závěru jsou též nezajímavější sluneční hodiny z celé republiky. Výpravná barevná publikace s cca 200 fotografiemi.
Unikátní historii již více než devadesátileté existence biatlonu v Československé a České republice mapuje kniha Josefa Trojana, bývalého trenéra biatlonu.
Kniha zahrnuje historii 110 let létání a letectví v Hradci Králové. Obsáhlá kapitola je věnována období okupace na letišti ve Věkoších za 2. světové války.