Sedmnáctý díl edice Klíč k soběstačnosti se věnuje nulté permakulturní zóně, tedy člověku a jeho společenství. Věnuje se jednomu z pilířů permakulturní etiky – péči o člověka.
Brožurka se věnuje tématu dešťové vody a především jak s ní v naší krajině a v našich domácnostech v současnosti hospodařit. Je především určena čtenářům, kteří permakulturně řeší své vlastní rodinné hospodářství, zahradu a dům nebo byt.
Brožurka poskytne čtenářům základní orientaci, jaká zvířata si pořídit vzhledem k velikosti pozemku a ke způsobu jeho využívání a jak je začlenit do toků energií a materiálů v daném místě.
Lesní zahrada je místem, kde se si člověk a příroda vycházejí vstříc a setkávají se pod korunami stromů a s půdou pod nohama. Nemusí nutně vypadat jako les – důležité je, že umožňuje přírodním procesům, aby se rozvíjely k prospěchu rostlin, lidí ...
Brožurka se věnuje tématu permakulturních trvalek a tomu, jak permakultura obsah pojmu "trval-ka" mění oproti konvenčním představám. Přináší články od našich i slovenských autorů o využití a přínosu trvalek nejen v permakulturních zahradách.
Lesní zahradničení je důležitým prvkem permakultury. Tato kniha podrobně vysvětluje permakulturní design pro mírné podnebné pásmo a obsahuje mnoho zajímavostí pro každého, kdo chce zavést ve své zahradě dlouhodobě udržitelné postupy.
Příručka vás seznámí s tím, jak nejlépe uchovat úrodu ze zahrady i jídlo nasbírané ve volné přírodě s využitím obnovitelných zdrojů energie, a to různými metodami včetně polozapomenutých postupů našich babiček a prababiček.
Brožurka poskytuje přehled praktických tipů, jak produkovat minimum odpadů,vyrábět si podomácku ekologickou drogerii a kosmetiku, kompostovat, hezky spravovat oblečení, nebo si zařídit úsporné bydlení šetrné k přírodě.
Brožurka z řady praktických permakulturních publikací seznamuje čtenáře jednoduchou a srozumitelnou formou s postupem permakulturního designu a s radami a tipy našich předních permakulturních designérů, kteří zde dávají nahlédnout do své „kuchyně“.
Přehledná a velmi praktická příručka pro každého, kdo hodlá začít s permakulturním designem, ale není si jistý, kudy do toho. Kniha obsahuje řadu schémat, grafů a tabulek, které vás provedou procesem designu.
Permakulturu – metody udržitelného designu a spolupráce s přírodou – lze aplikovat nejen na zahrádky, ale stejně dobře i na rozsáhlé farmy a na celé oblasti krajiny.
Co znamená bydlet permakulturně? Již sedmá brožurka edice Klíč k soběstačnosti vás seznámí se základními východisky, úvahami a praktickými řešeními hledajícími cesty k permakulturnímu domu.
Příručka vás seznámí s mnoha způsoby, jak se vyvázat z mašinerie běžné ekonomiky, přinášející zisky především nadnárodním korporacím, poškozující životní prostředí a mnohdy ničící lokální komunity a jejich potřeby.
Balkony, terasy, komunitní zahrady, samozásobitelství obyvatel města.
Přes sto stran čtení o všem, co můžeme dělat, když si ve městě chceme pěstovat vlastní jídlo a žít v příjemném zeleném prostředí.
87 stran čtení o izolacích přírodními materiály (sláma, ovčí vlna, konopí), o vytápění staveb obnovitelnými zdroji a o vlastních zkušenostech s budováním osmi různých projektů, v široké škále od panelových domů po památkově chráněnou chalupu.
Sytící plodiny aneb Jak se uživit bez dřiny. Druhý letošní svazek edice permakulturních příruček Klíč k soběstačnosti, zaměřený na pěstování rostlin, které našemu organismu dodají potřebné kalorie.
Všechno, co potřebujete vědět o vodě na svém pozemku.
První svazek edice permakulturních příruček Klíč k soběstačnosti.
Na 84 stranách zde najdete koncentrované informace o zadržování a využívání vody na pozemcích.