Chcete-li se přenést do časů, kdy byl českým králem František Josef I., kdy probíhající industrializace dramaticky měnila krajinu, potom je publikace Ottovy Čechy. Obraz země v letech 1883–1908 určena přímo pro vás.
Co způsobilo, že se horské turistice začal věnovat stále větší okruh společnosti? Jak vše uvedené probíhalo v Jeseníkách a přilehlých pohořích? Odpovědi naleznete v objemné knize o 576 stranách, doprovázené bohatým obrazovým materiálem.
Obrázková publikace zachycuje podstatné momenty tzv. dlouhého 19. století, jež ovlivnily vývoj habsburské monarchie, podílely se na jejím rozpadu a následném vzniku samostatného československého státu.
Publikace byla vydána jako katalog výstavy Eduard Hölzel: 1817–1885, která byla připravena ke 200. výročí narození významného olomouckého, později vídeňského nakladatele Eduarda Hölzela. Kniha představuje nejvýznamnější z asi dvou stovek titulů.
Kniha připomíná kauzu věnovanou událostem dnes známým pod názvy krčmaňská aféra či krabičkový atentát, která po několik měsíců hýbala politickým děním třetí republiky.
U příležitosti 450. výročí Vědecké knihovny v Olomouci byly vydány zcela nově zpracované dějiny knihovny. Přibližují osudy instituce od příchodu členů jezuitského řádu v roce 1566 až do dnešních dnů.
Výpravný katalog výstavy pořádané k 450. výročí Vědecké knihovny v Olomouci, která představila na dvě stovky významných dokumentů knihovny. Tisky, mapy, rukopisy a další dokumenty jsou řazeny podle tematických okruhů, ...
Kniha přináší výběr vedut významných míst Moravy a Slezska z dílny „otce rakouské litografie“ Friedricha Adolfa Kunikeho. Litografie pocházejí z cyklu, který vycházel v letech 1833–1835 a obsáhl přibližně dvě stě míst z oblasti Čech, Moravy a Slezska