Sociální nevědomí III - porozumění pro události dějin i pro vztahy mezi lidmi, v malé skupině i velké společnosti: nový, zajímavý pohled poskytuje mladá disciplína - skupinová analýza. Zde je třetí díl úspěšné řady v českém překladu.
Memoáry americké novinářky a spisovatelky Helen Epstein odhalují intimní tajemství v kontextu dramatické českožidovské minulosti rodičů a amerických poměrů.
Elie Wiesel získal Nobelovu cenu jakožto “posel lidskosti, člověk oddaný humanismu”. Smí tedy člověk zabít druhého? Tuto strašlivou otázku v této novele řeší na příběhu mladého muže.
Kniha přináší dokumenty z Československa let sedmdesátých a osmdesátých: protesty ve prospěch uvězněných představitelů nenásilné občanské opozice a odpovědi se strany orgánů moci. Jádro publikace spočívá v portrétech vězňů svědomí...
Unikátní soubor rodinných dopisů obsahuje dosud nepublikované podrobnosti o postupujícím Holokaustu. Dopisy představují reportážní popis každodennosti ještě před deportací, jsou psány jazykem intimity, rodinné lásky a naděje...
Kniha Sociální nevědomí přináší texty autorů z celého světa. Erudovaní psychoterapeuti , skupinoví analytici vysvětlují skryté motivace a síly, které dávají do pohybu malé lidské skupiny i velké společnosti.
Zatímco první díl především definuje pojem "sociální nevědomí" v rámci perspektivy skupinové analýzy, díl druhý přináší příklady z různých kultur, zejména na základě studia traumat a ústředních mýtů.