Série studií českobudějovického germanisty Jürgena Edera se zaměřuje na prostor střední Evropy, na vztah literatury a politiky a na střetávání mezi českou a německou kulturou.
Proč přesně, chemie a medicína? Autor této knihy, prof. Erik De Clercq, ve svých přednáškách představuje nádherný svět na pomezí (bio)chemie a moderní medicíny.
Pro každé velké období lidských dějin můžeme najít nějakou zásadní knihu, která charakterizovala a představovala příklad toho nejlepšího, co se v dané době najde. Ve středověku to bude rozhodně Suma teologie Tomáše Akvinského.
Co mají společného zámek ve Versailles, aforismy Oscara Wildea a některé eseje Susan Sontagové z 60. let? A jak s nimi souvisí plakáty Alfonse Muchy, knihy Petra Šabacha a písně dua Čokovoko? Odpověď lze hledat v dějinách a teorii tzv. campu.
Kniha přináší souhrn současných základních znalostí z hydrologie, hydrochemie, hydrobiologie, ochrany životního prostředí, úpravárenství a vodního hospodářství.
Monografie se zabývá srovnáním španělského a českého slovosledu, přičemž představuje některé koncepty českých hispanistů, kteří se španělskému slovosledu věnovali, a snaží se najít příčiny bariéry mezi českou a hispanofonní lingvistikou.
Kniha Experimentální dramatika vznikala řadu let postupným zapisováním příběhu o nazírání fenoménu dialogického jednání v experimentální dramatické situaci i mimo ni. Je to autorský esej o sledování a reflektování příběhů skutečných lidí.
Texty obsažené v této knize vznikly z podnětu Filozofických fakult Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Západočeské univerzity v Plzni v rámci připomínání stoletého výročí vzniku Československa.
Kniha zpracovává jedinečně dochovanou kolekci obrazových a písemných archivních materiálů z období 1662-1788, týkajících se pořizování vnitřního vybavení kostelů na schwarzenberských panstvích.
Společné dílo třiceti odborníků působících v oblastech výzkumu, využívání a ochrany mokřadů představuje první české původní souborné zpracování této problematiky.
Ekologie půdy je moderní učebnice určená vysokoškolským i středoškolským studentům, učitelům základních a středních škol i odborníkům v oblasti ekologie a životního prostředí.
Kniha Počátky zemědělství ve Starém světě nabízí globální pohled na jeden z nejvýznamnějších fenoménů vývoje lidstva. Nejstarší prvky zemědělství byly přítomny u lovců a sběračů, jimž je věnována značná pozornost.
V zámecké knihovně v Dačicích se nachází šest výtisků posmrtně vydané edice básní šlechtičny Terezie Dalbergové (1866–1893), zapomenuté básnířky, jejíž životní osud byl úzce spjat s dačickým zámkem.