Základní kniha o zenové estetice a kultuře pití a podávání čaje doplněná historickým exkursem z pera významného propagátora japonské kultury na Západě.
Svět podivínů vymetajících antikvariáty a krámy vetešníků, svět sběratelů snů či lidských nehtů, kteří se v jedovaté atmosféře porevolučního Petrohradu pokoušejí ve svých sbírkách zachytit mizející svět.
Eseje čínského malíře a spisovatele, v němž se myšlenkový svět tradičního čínského vzdělance a buddhisty střetává s přesvědčením o nezbytnosti hledání nové podoby čínské civilizace v první polovině tohoto století.
Výbor představuje tajemným stylem napsané traktáty či eseje jednoho z předních aktérů ruské avantgardy desátých a dvacátých let, autora legendlárního obrazu Černý čtverec.
Klasická kniha čínské literatury, tradiční alegorie lidských špatností a neřestí. Neúnavný bojovník Čung Kchuej je hubí jednu po druhé, až se nakonec utká s ďáblem nejvyšším.
Čas a smrt, věčné téma, v básníkově podání označované vyšetřovateli za literární liturgii, jako i veřše oberiutsky rozpustilé jsou obsahem druhého svazku Vveděnského díla.
Druhý svazek Charmsových spisů přináší dopisy přátelům, dopisy jeho blízkých po jeho zatčení. Dokreslují atmosféru doby a přiblizují Charmsovu osobnost.
Zánik městečka, smrt Pánaboha, cesta zpět do matčina lůna, bibliomanovo nebe... Povídky, jejichž společným jmenovatelem je groteskno s přídechem smrti.