Rané emocionální zkušenosti zanechávají v těle stopy, které kódujeme jako informace a které v dospělosti ovlivňují náš způsob myšlení, cítění a jednání, ale naše vědomí je odmítá.
V osudu české novinářky Mileny Jesenské (1896–1944) se takřka doslovně zrcadlí všechny proměny a zvraty, očekávání a zklamání první poloviny minulého století.
Kniha nabízí neobyčejný pohled na život jedné z nejvýznamnějších osobností mystiky druhé poloviny devatenáctého století. Helena Petrovna se narodila do rusko-německé rodiny a byla vychovávána pro život ve vyšších kruzích.
Ve své první a nejznámější knize se Alice Millerová zabývá důsledky potlačování v osobní a sociální rovině, příčinami dětských psychických zranění a jejich profylaxí a nakonec i novými možnostmi a způsoby rozpouštění následků raných traumat.
Román známého spisovatele, nositele Nobelovy ceny, se odehrává v současnosti v New Yorku v kabinetu psycho-analytičky, i když zasahuje do minulosti a je v určitém slova smyslu i dílem historickým.
Ústředním tématem knihy jsou především dlouhodobé procesy transformace společenských a osobnostních struktur. Práce představuje základ nedogmatické, empiricky fundované sociologické teorie sociálních procesů.
Židovská moudrost, která je zhuštěna v tomto svazku, je představena citáty (moudrými, humornými, satirickými i podněcujícími k zamyšlení) a příslovími, jež poskytují příležitost lépe chápat židovskou kulturu.
Deník Camila Hoffmanna, českého žida, německého básníka a československého diplomata, který ve třicátých letech pracoval jako československý tiskový atašé v Berlíně.
Dvě povídky z raného Rilkova tvůrčího období. Česko-německé vydání, doplněné pro studijní účely gramatickým a lexikálním komentářem pod čarou. Pro středně pokročilé.
Poutavě a čtivě napsaný dokument o lásce dvou žen (Židovky Felice, ukrývající se před Gestapem, a vdané Lilly, matky čtyř dětí) v době druhé světové války.
Formou krátkých, až anekdotických příběhů, představuje autor učení a životní postoje chasidů, židovských „zbožných“, kteří se vyznačovali hlubokou vírou a důsledným zachováváním Zákona.
Autobiografie ekonoma Jiřího Kosty - svědka, jakých je dnes už málo, člověka, který na vlastní kůži prožil všechny peripetie české historie 20. století.
Jedno z nejvýznamnějších děl kontroverzní švýcarské psychoanalytičky nás upozorňuje na řadu stereotypů, kterých by se měli rodiče vyvarovat, aby děti netrpěly neurotickými poruchami.