Tyto čtyři promluvy pronášel Osho původně v hindštině a zaměřují se na čtyři hlavní body, na touhu
hledat, na cestu k pravému já, na dveře vedoucí k nejvyššímu poznání a na možnost projít jimi a
dosáhnout nekonečné božskosti.
Milostný příběh plný nečekaných zvratů, osobitého humoru, podivných akcí, zajímavých lidí a hlavně vnitřních prožitků obou hlavních hrdinů, kteří prožili dost odlišnou minulost, ale teď jsou spojeni přítomností a snad i budoucností...
Karmou to není je kniha vyzývající k převzetí odpovědnosti za všechny události v našich životech, výzvou k osobní přeměně. Karma není mrcha.
Myšlenka plné odpovědnosti se může zdát děsivá, ale jejím přijetím otevíráme bránu obrovské svobodě.
Rebelství je téma, které se objevuje v Oshových promluvách často. Člověk, který se nechá ovládat druhými a podléhá obecně rozšířenému pohledu na svět, nemůže být šťastný, protože nežije svůj vlastní život.
Staňte se pánem své mysli, buďte sami sebou a nepodléhejte vlivům společnosti Kniha obsahuje jeho odpovědi na otázky žáků vztahující se k základním problémům osobnosti člověka i okolního světa.
Promluvy mistra Osho doslova zázračně otevírají cestu k objevení sebe sama. Tato kniha je zaměřena především na rozvíjení spontánnosti, na zbavování se zaběhlých stereotypů v jednání a na objevování vlastní přirozenosti.
Naučte se naslouchat svému tělu a nezanedbávejte ho, nabádá nás mistr Osho v promluvách, jež jsou zaměřeny na harmonické propojení těla a mysli. Vnímání těla a láska k němu jsou základem fyzického i duševního zdraví a příjemného pocitu pohody.
Dokud budete utíkat před smrtí, bude vás neustále porážet. Ale v den, kdy se postavíte smrti čelem, vás smrt opustí a vy zůstanete. Hlavní téma třídenní promluvy, kterou Osho pronesl na písčitém mořském břehu ke svým žákům, byla smrt.
Agatha Christie byla geniální autorkou mnoha slavných detektivních románů, stvořila takové postavy jako Hercule Poirota, slečna Marplová, sama ale vystupovala jako „obyčejná žena v domácnosti, přestože jí zjevně nebyla.
Jméno Agatha Christie zná celý svět. Geniální autorka mnoha slavných detektivních románů, která stvořila takové postavy jako Hercule Poirot a slečna Marplová. Ale kdo skutečně byla?
Kimberly Brownová napsala tuto knihu několik měsíců po vypuknutí pandemie covid-19. Předává takto četné poznatky z oblasti
buddhismu, které pomáhají zvládat obtížné životní situace a závažné krize.
Tyto promluvy pronesl Osho v Nargolu, kde se v roce 1970 konal meditační tábor, jehož se zúčastnilo více než tisíc lidí. Na břehu
moře obklopeném cypřiši žáci tři dny naslouchali Oshovým slovům a zároveň prováděli ranní a večerní meditace.
Román Hazel Priorové je mozaikou životních příběhů plných nečekaných zvratů, bolestných zklamání, opětovných setkání a nových nadějí. Jeho hrdiny jsou lidé, kteří hledají lásku a sami sebe, a jejich věčnou inspirací jsou samozřejmě opět tučňáci!
Dojemný i humorný příběh plný životních zvratů, které přimějí samotářskou dámu najít ztracenou rodinu, je laskavým vyprávěním o roztomilých tučňácích, ale také o znovunalezení cesty k druhým a především poznání sama sebe.
Mona Lisa se stala nejslavnějším obrazem všech dob, její tajemný úsměv je opředený tajemstvím a vyvolává spoustu otázek. V originálním pojetí britské spisovatelky Natashy Solomons přináší odpovědi obraz sám.
Duchovní cesta, kterou ukazuje Osho, je dobrodružná výprava za poznáním funkcí mysli, nevědomí, podvědomí a vědomí, jejímž cílem je objevení toho největšího pokladu - vlastní přirozené podstaty.
Cesta skončila, a nejen cesta, ale ani cestovatel už není. Mistr Osho pojímá tantru z mnoha úhlů, v této sérii promluv se zaměřil na tantrickou podstatu jedné z nejvyšších nauk vadžrajány zvané mahámudrá, konkrétně na slavnou Píseň mahámudry.