Poslední dílo Umberta Eca je souborem malých intelektuálních potěšení, jde o výběr z knižně dosud nepublikovaných článků, které nashromáždily za patnáct let, kdy vycházely v tisku.
Na stránkách této knihy, jejímž editorem je Umberto Eco, najdeme obrazy mistrovských děl všech dob. Ilustrace i rozsáhlá antologie textů čtenáři přibližují rozmanité představy o kráse, jak se projevovaly od dob starého Řecka až dodnes.
Co je vlastně opakem krásy? Na tuto otázku hledá autor odpověď na stránkách výpravné ilustrované publikace, kde na příkladech děl literárních i výtvarných ukazuje, že opak krásy se neomezuje jen na ohyzdnost satyrů či Harpyjí.
V této knize Eco hledá sémiotickou reflexi ve filozofických systémech od Platóna a Aristotela přes T. Akvinského ke Kantovi, ale nemenší pozornost věnuje rétorickým spisům (například barokním výkladům o metafoře) či kabalisticky založenému učení.
Barvitá a se smyslem pro ironii, zkratku i výstižný detail psaná rodinná sága italské rodiny Falconeových je soustředěna kolem městečka Grottole v kraji Basilicata a pokrývá více než století od sjednocení Itálie až k pádu berlínské zdi.
Historicko-špionážní thriller Q je brilantně vykresleným obrazem doby evropské náboženské reformace v 16. století a zároveň i rozborem současné hry politiky a moci.
Historicko-špionážní thriller je brilantně vykresleným obrazem doby evropské náboženské reformace v 16. století a zároveň i rozborem současné hry politiky a moci. Vydání v umělecké vazbě.
Kniha předního italského egyptologa nás zavádí do tajuplného světa lidí starého Egypta. Poutavě přibližuje život rolníků, písařů, umělců, kněží, dvůr faraónů i svět mrtvých.
Kniha memoárů, báchorek i autentických příběhů je jedinečným svědectvím o bretonské venkovské společnosti 19. století, ostře kontrastující s idylickou tradicí.