Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kulturní dějiny země prostřednictvím dvacítky španělských měst, která v určitém historickém období měla vliv na směřování země...
Kdo napsal Shakespearovo díla? Kterou knihu se snažila získat KGB? Jaký román ukrýval Hitler? Koho napadlo řadit knihy podle abecedy? Který autor se vysmíval církevnímu indexu zakázaných knih? Co mají společného Frankenstein a don Quijote?
Problém je v tom, že to hmotné je pouze to vnější, kdežto štěstí úzce souvisí s tím, co je uvnitř: a to
zase souvisí s láskou. A právě láska je vůdčím principem vyspělejších světů, než je ten náš.
Výjimečný text, který na pozadí života výjmečné ženy obsáhne dějinnost barokního Mexika, jeho předkřesťanské, křesťanské či hermetické kořeny a stejně tak pohled na starý kontitent.
Slavná mexická spisovatelka a novinářka, původem polská princezna, tu zachytila nesmírně silný emocionální příběh. Vyjádřila jej ve fiktivních dopisech malířky Angeliny Bellofové Diegu Riverovi. Kniha je hlubokou sondou do duše nešťastné statečné ženy.
Monografie. Jméno Gustava Klimta dokonale reprezentuje období fin-de-siecle ve Vídni, jednom z nejplodnějších kulturních středisek Evropy období přelomu 19. a 20. století.
Jedna z nejuznávanějších současných mexických spisovatelek a publicistek ve své knize předkládá portréty sedmi mexických ženských osobností převážně z první poloviny 20. stol.