Píše se rok 1866, prospektor Walter Moody při hledání zlatých nalezišť zabloudí do odlehlé komunity na západním pobřeží Nového Zélandu a připlete se do místnosti, v níž sedí dvanáct mužů. Všechny je spojuje jediná touha: vyřešit záhadné vraždy.
V knize Krvavé léto 1945, volně navazující na předchozí autorovu knihu Krvavé finále, najde čtenář informace o násilnostech, které se odehrály na území dnešní České republiky v období květen-srpen 1945.
Harriet ví, že kočka má v uchu 32 svalů, že člověk se průměrně patnáctkrát za den směje, že jednou ze složek dynamitu jsou burské oříšky. Žije si zkrátka ve svém světě vědomostí a znalostí o všem možném a skutečný život jí jaksi nic neříká.
Podmanivý román o víře a lásce napříč světelnými roky i tváří v tvář apokalypse, v němž se Faber opět vymknul veškerým žánrovým očekáváním a stvořil fascinující fikční svět, zachycující jeden z možných scénářů budoucnosti lidstva.
Schovejte si svá tajemství tam, kde je příšery nenajdou. Desetiletá Melanie žije s dalšími dětmi pod přísným dohledem na vojenské základně. Dívka miluje řecké báje a její spřízněnou duší je učitelka slečna Justineauová. Zato seržanta Parkse nesnáší.
Kniha mapuje téměř dvacetiletou historii nevšední hudební skupiny The Tap Tap složené z tělesně postižených studentů a absolventů Jedličkova ústavu. S lehkostí a vtipem popisuje, jak si kapela krůček po krůčku prošlápla své místo v českém šoubyznysu.
Dvojitý agent zavrtaný v samém srdci tajné služby MI6 dostává rozkaz z Berlína, aby zavraždil Winstona Churchilla. Strhující thriller, který sugestivně zachycuje atmosféru válečného Londýna i prostředí tajných služeb.
Není kněz jako kněz – Zbigniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma.
Po úspěšných románech Selský baroko a Rybí krev završuje Jiří Hájíček svou volnou „venkovskou trilogii morálního neklidu“ Předešlé literární sondy obrácené do minulosti české vesnice následuje nyní román ze současnosti.
Tato kniha je určena všem malým i velkým čtenářům a obdivovatelům parních mašinek, lokomotiv, vláčků, drezín, lokálek, vagónků a také starých, ale přesto kouzelných časů, odehrávajících se na kolejích, ...
O existenci útržkovitých deníkových záznamů, přibližujících nejbolestivější setkání Václava Havla s represivními složkami komunistické moci, neměl dlouho nikdo ponětí. Sám Václav Havel se o nich nikde nezmiňoval.