Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Umění> Divadlo>kniha Korespondence III

Obálka titulu Korespondence III

Korespondence III

Jiří Voskovec a Jan Werich

Popis: 1× kniha, vázaná, 512 stran, 16,2 × 23,7 cm, česky - více

Běžná cena: 579 Kč
U nás ušetříte: 58 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 521 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 474 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Závěrečný díl třísvazkového projektu dosud nepublikované korespondence V+W, který je strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhaluje i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Korespondence III

  • Nakladatel: Akropolis, Nadace Jana a Medy Mládkových
  • ISBN: 978-80-7304-093-2, EAN: 9788073041298
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 512 stran, 16,2 × 23,7 cm, česky
  • Rozměry: 16,2 × 23,7 cm
  • Rok vydání: 2008 (2. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Sancho Panza píše Quijotovi

Ondřej Horák, LIDOVÉ NOVINY, 22.9.2008
(...) Tři svazky lze číst jako dokument o životě českého umělce doma a v exilu, jako román o jednom přátelství, jako "malé dějiny" druhé poloviny 20. století, jako důkaz toho, že komunisté dokázali přetnout kulturní tradici a potlačit její elity, jako připomenutí toho, že epistolární umění patří do světa, který "už byl", a v neposlední řadě jako autoportréty pisatelů a taktéž soubor minirecenzí umění vznikajícího v jejich okolí. Závěrečný díl korespondence ukazuje už autory často v poněkud horší kondici. Nicméně stále přetrvává ohlížení se za tím, co dělali společně (často jsou si "světem pro sebe"), a také schopnost sdílet zážitky.

Voskovce a Wericha listy důvěrné

Magdalena Čechlovská, Hospodářské noviny, 19.9.2008
(...) Téměř polovinu svých stejně dlouhých životů byly Jiří Voskovec a Jan Werich odkázáni na zaoceánskou poštu. Tvůrčí dvojici a zakladatele legendárního Osvobozeného divadla rozdělilo poválečné politické směřování Československa. Zatímco jeden odmítl žít v sovětském satelitu, druhý se nechtěl stát emigrantem. Hustou korespondenci amerického občana Voskovce s českým národním umělcem Werichem vydalo Nakladatelství Akropolis ve spolupráci s Nadací Jana a Medy Mládkových. Třetí svazek dopisů, jež se v těchto dnech dostává do knižních obchodů, korespondenci V+W završuje. (...) Třetí díl korespondence V+W je nejemotivnější. V posledních listech V+W už neplánují společnou práci, jako ve starších dopisech, rekapitulují. Jsou smutní i naštvaní z toho, že to nejlepší vytvořili "unisono" spolu a že k tomu už víc nedostanou příležitost. Pesimismus ale nepřevažuje, drží se hesla "Jsem vesel, i když smut, jinak nelze."

Korespondence V+W potřetí

(cg), PRÁVO, 18.9.2008
(...) Třetím svazkem byl ve středu v Muzeu Kampa uzavřen projekt Korespondence Voskovce+Wericha, kterou vydává nakladatelství Akropolis. "Je smutná, protože to bylo smutné období," řekl pořadatel prof. Ladislav Matějka Právu o posledním svazku zahrnujícím roky 1969 až 1980. Završilo se tak téměř tříleté dílo, kdy Matějka v archivu univerzity v Bostonu osobně přepisoval každý dopis slovo od slova. "K dopisům jsem připojil protokol z výslechu Jiřího Voskovce, který může čtenáře zajímat," řekl o dokumentu z umělcovy internace na Ellis Islandu v letech 1950 až 1951, kdy mu byl pro údajné sympatie ke komunismu odepřen vstup do USA.

Dopisy Voskovce a Wericha

ČTK, PRÁVO, 4.9.2008
(...) Závěrečný svazek korespondence tvůrců Osvobozeného divadla, uložené v Gotliebově archivu v Bostonu, přináší jejich vzájemné listy z neveselých let 1969 až 1980. Uzavře se tak ojedinělý ediční projekt, jehož příprava ani realizace nebyly jednoduché. Přitom soubor této korespondence je vlastně svým způsobem pokračováním někdejších divadelních forbín Voskovce a Wericha.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Hodnotil 1 uživatel, zatím žádné recenze,

Jiří Voskovec

Jan Werich

 
zavřít