Škola je skutečně pro děti. Co bychom měli dělat pro to, aby byl školní čas využitý zejména pro učení, aby dítě chodilo do školy rádo, aby se do ní i těšilo, aby se nebálo a aby se co nejvíc naučilo?
Kniha přináší inspiraci, vede k zamyšlení a poskytuje také konkrétní nástroje, kterými lze zkvalitňovat vlastní práci, ale také si ji v některých ohledech zjednodušit.
Kniha je určena pro všechny rodiče a další vychovatele, kteří vážně přemýšlejí o tom, zda by dokázali úspěšně vychovávat dítě bez tělesných trestů, nebo vůbec bez trestání, či jsou dokonce přesvědčeni, že to jde.
Co vše obnáší práce výchovného poradce? V čem se liší od práce řadového učitele? Co od výchovného poradce mohou čekat vedení školy, kolegové, žáci a jejich rodiče?
Dětský psycholog Václav Mertin nabízí odpovědi na otázky týkající se výchovy, které mnozí dospělí hledají, ale i na takové, které by hledat měli. Náměty přitom čerpá ze své více než 35leté praxe.
Dnešní pedagogové musí čelit celé řadě výzev, ale i překážek. Jednou z nich může být i tlak vyvíjený ze strany žáků či jejich rodičů, který může ve vyhrocených situacích přerůst až v šikanu pedagogů.
Naše kniha obsahuje 60 hesel řazených podle abecedy, která se věnují nejrůznějším tématům praxe učitelky v mateřské škole. Autorem knihy je známý dětský psycholog dr. Václav Mertin působící téměř čtyřicet let v oblasti poradenství.
Mateřská škola a obecně výchova v předškolním věku mohou významně přispět k rozvoji dítěte.
Učitelky i rodiče by měli mít k dispozici poznatky na úrovni soudobého poznání psychologie a souvisejících vědních oborů.
Každá kapitola této knihy je věnována jednomu problémovému typu chování - dítě uzavřené, vzdorovité, neklidné, neohrabané, úzkostné, nepřizpůsobivé, plaché nebo to, které chodí za školu a lže.