K 30. výročí sametové revoluce vyšla v roce 2019 kniha Převrat: pravdivý, nezkreslený pohled na události 17. listopadu 1989 od několika pamětníků. Během jednoho roku byl její náklad třikrát vyprodán a čtenáři si žádají pokračování.
Největší československý válečník zrozený v ruských legiích za první velké války respektovaný západními spojenci i nepřáteli vyletěl jako zářivá kometa během sedmi let z balkánského kotle do funkce nejvyššího vojenského generála a pána Sibiře ...
Kniha je inspirovaná skutečným příběhem a je situována do období šedesátých až sedmdesátých let 20. století na území bývalého Československa, NDR a Francie.
Byla to sametová revoluce nebo převrat? Spontánní výbuch zlosti národa nad nepodařeným socialistickým vývojem země a neurvalým bitím studentů nebo zákulisní hra tajných služeb z východu i západu?
Každá společnost má své hrdiny i zrádce. Co vám dnes říkají jména Karel Sabina nebo Rudolf Mrva? Asi nic moc, ale ve své době, v období národního obrození, patřili k velmi opovrhovaným zrádcům národa.
Nelítostný souboj britské rozvědky s československým protivníkem v Anglii. Spícího agenta české rozvědky aktivuje rezident KGB Rodin na upozornění ruského špiona Philbyho, aby zamezil prozrazení výroby bojových otravných plynů...
František Tišler byl v padesátých letech vybrán jako kovaný komunista a stranické dítě k zářivé kariéře. Během necelých devíti let byl povýšen z vojína na podplukovníka a byl jmenován vojenským přidělencem ve Washingtonu.
Závěrečná část trilogie o životě zapomenutého špiona první poloviny divokého dvacátého století. Jmenoval se Karel Zbytek, ve službách vlasti i druhé strany Karl Wróbel, Felix, Leight, Frost, Walner, Kismet a ještě i jinak.
Druhá část žádané knihy o životě, vítězstvích a zradě Carla Zbytka, československého občana, který pracoval během války v Londýně pro budoucího generála Bartíka a po konci protektorátu a návratu do vlasti pro československé ministerstvo vnitra.
Dvacáté století bylo po naši zemi plné zvratů. Stejně těžké to bylo i pro její obyvatele. Bylo velmi složité projít celým životem bez ztráty kytičky. A navíc jako policejní důstojník ve vládní ochrance. Jarda Bobek to dokázal...
Vzpomínky spolupracovníka Zpravodajské správy Československé republiky, doplněné o poznámky a dodatky členů jeho agenturní skupiny. Zahrnují období let 1964 až 1992 a částečně zasahují i do dalších let.