Kniha Němečtí orli nad Španělskem se věnuje jednotlivým typům německých letadel, které za občanské války ve Španělsku v rámci Legionu Condor prošly bojovým křtem.
Reálie kruté občanské války. Tvrdé vzdušné boje a letouny nejrůznějších typů. Osudy pilotů z různých koutů světa a různých státních zřízení, jejich odvaha, vůle dostát povinnostem či (v případě leteckých žoldáků) naplnit literu smlouvy.
Tato publikace se zabývá úplným začátkem měření sil mezi stíhacími piloty RAF a jejich protivníky z řad Luftwaffe. Z pohledu pilotů britských stíhacích squadron se zde vedl boj na život a na smrt a odehrávala se skutečná dramata.
Kniha se zabývá vybranými epizodami leteckých bojů občanské války ve
Španělsku, zejména těmi, které se odehrávaly roku 1936 nad Madridem a v roce
1938 během bitvy na Ebru.
Dějiny nasazení letectva sboru námořní pěchoty Spojených států (US Marine Corps) během druhé světové války jsou vlastně dějinami tichomořské války proti císařskému Japonsku.
Další kniha známého leteckého historika
se věnuje osudům tří stíhacích
squadron britského RAF zařazených
do uskupení Advanced Air Striking
Force (AASF – Předsunutá letecká
útočná armáda) a působících z francouzských
letišť.
Kniha popisuje také některé širší souvislosti, rozebírá přednosti i nedostatky jednotlivých letectev, jejich zázemí, taktiku a přibližuje kvality či vady používaných letounů.
Obsáhlá monografie Miroslava Šnajdra st. (1938) je retrospektivním průřezem autorovou výtvarnou tvorbou a v reprezentativním výběru představuje etapy početného umělcova díla. M. Šnajdr st. přísluší k nejvýznamnějším osobnostem českého výtvarného umění.
Čtvrtá kniha ze série věnované historii stíhací složky britského námořního letectva v letech druhé světové války se zabývá závěrečným obdobím války, kdy Royal Navy i FAA dosáhlo nejvyšší bojeschopnosti a představovalo pozoruhodnou sílu.