Sýs, Karel
Český básník, spisovatel a levicový novinář. V jeho tvorbě dominuje poezie. Některá díla publikoval pod pseudonymy Václav Spán a Věra Sýsová.
Po roce 1980 začal externě spolupracovat s několika nakladatelstvími, ve kterých působil jako lektor poezie. Roku 1988 se stal zástupcem šéfredaktora literárního časopisu Kmen. A roku 1989 mu byl udělen titul Zasloužilý umělec.
Řadit:
Původní komplet EP desek 0 88 0562-65 "Místenka na Pegasa" vydal Supraphon v roce 1978 - nyní vychází tyto tituly s poezií autorů Kamila Maříka, Evy Bernardinové, Vladimíra Brandejse, Michala Černíka, Jiřího Žáčka a dalších v interpretaci Viktora Preisse, Nadi Konvalinkové, Jana Hartla, Kateřiny Frýbové, Davida Vejražky a dalších poprvé digitálně.
Ukázky
Místenka na Pegasa
69 Kč
- 10%
Celostátní přehlídka uměleckého přednesu Neumannovy Poděbrady vycházela od roku 1974 na deskách Supraphonu.
Ukázky
Neumannovy Poděbrady 1982
69 Kč
62 Kč