Otravuje tě mladší sourozenec? A co kdyby si ho
odvezli třeba piráti a konečně by byl od něj pokoj?
Nechceš si čistit každý den zuby? Přání splněno!
Nutí tě maminka jíst zeleninu a ovoce, bílý jogurt
a sýr? Co kdyby najednou změnila názor ?.....
Mumini, bambulové, hatifnati, fififjonky a další tvorové vystupují v devíti kratších příbězích, které
Tove Janssonová napsala během svého toulání Muminím údolím.
Fimfárum Jana Wericha je sbírkou pohádek, které potěší děti i dospělé svou hravostí, nadsázkou a moudrostí. Humor i životní pravdy zde kráčejí ruku v ruce a kouzla tu dávají věcem úplně nový význam.
Souborné vydání sbírek básní pro děti Všechno je to na zahradě (2013), O čem sní (2016) a Každá věc má něco společného se štěstím (2019), doplněné o nový text Benjamin Murka.
Bedříšek nikdy nebyl jen obyčejným beránkem. Už od malička se svou zvídavostí odlišoval od ostatních chundelatých kamarádů. A pak přišly Velikonoce a on se rozhodl, že se chce podobat Beránku Božímu.
Sedm veselých příběhů o andulce, která zažívá zábavná dobrodružství se svou lidskou rodinou. Knížka je určena především předškolákům, ale i dětem starším, které už si troufnou číst samy.