Plzeňsko-český slovník obsahuje stovky výrazů, které se používají v Plzni a blízkém okolí. Vysvětluje, odkud slova pocházejí a uvádí příklady jejich používaní. Kniha je doplněna také místopisným slovníkem.
Velmi podrobný plzeňský místopis, který volně navazuje na Plzeňsko-český slovník. Několik stovek hesel vysvětlí, proč se jednotlivé plzeňské lokality tak jmenují a kde leží.
"Fotografická" procházka po dalším plzeňském obvodě, historické i současné snímky. Kniha volně navazuje na předchozí dvě publikace - "Městský obvod Plzeň 4" (2015) a "Městský obvod Plzeň 3" (2016).
Tato fotografická kniha vyšla poprvé koncem r. 1938 a jejím propagandistickým posláním bylo zaznamenat dobu „velkých změn“ - okupaci území mezi Železnou Rudou a Českým Krumlovem wehrmachtem. Dnes je syrově nemilosrdným dokumentem česko-německé historie.
Publikace nabízí prostřednictvím téměř 600 historických pohlednic a fotografií procházku po Nepomuku a okolních 48 obcích, které tvořily až do roku 1959 soudní okres Nepomuk. Kromě toho je zde také kapitola věnovaná zámku Zelená Hora.
Kniha přináší další pozoruhodné příběhy, které plynou širokým spektrem času, počínaje nepoddajným životem Františka Koppa, našeho zahraničního vojáka z obrněné brigády v Anglii.
Třetí díl populární řady Osadní toulky čtenáře
zavede na další místa zrodu dvou českých
fenoménů 20. století – trampingu a nohejbalu,
které zásadním způsobem ovlivnily životní
osudy několika generací, trávících volný čas na
trampských osadách.