Nejprodávanější tituly - říjen 2020 - Moravskoslezský kraj

Čarodějnické procesy na Jesenicku -10%
Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století byly vlivem mnoha nepříznivých okolností natolik rozsáhlé, že je dnes považujeme za největší masový hon na čarodějnice v celém slezském teritoriu.
Moravskoslezský kraj

Čarodějnické procesy na Jesenicku

309 Kč
278 Kč
Generál Karel Lukas -10%
Životní příběh severomoravského rodáka dokládající zrůdnost komunistického režimu.
Moravskoslezský kraj

Generál Karel Lukas

295 Kč
266 Kč
Žďársko z nebe / From Heaven Žďársko -10%
Na jedinečných snímcích uvidíte zajímavé začlenění obcí do okolní přírody, propracované řazení staveb, skvostná zákoutí krajiny a předkládá unikátní pohled na dobře známá místa, která při pohledu shora mohou přinášet zcela nový prožitek.
Moravskoslezský kraj

Žďársko z nebe / From Heaven Žďársko

629 Kč
566 Kč
Scénologie Ostravy -10%
Svébytná scéničnost a zvláštní, neopakovatelná atmosféra místa plného protikladů inspirovala spoluautora úspěšného cyklu Šumná města ke knize o architektuře a o lidech, kteří vytvářeli či vytvářejí podobu i specifického "genia loci" Ostravy.
Moravskoslezský kraj

Scénologie Ostravy

240 Kč
216 Kč
Bohyně a božci v Beskydech -10%
Přírodní léčba byla odpradávna součástí lidské existence. Když nepomohly léčivé byliny, přišla na řadu magie božců, bohyň, kouzelníků a čarodějů s čáry a zaříkáváním, s okuřováním, prapodivnými lektvary a nesrozumitelným mumláním modliteb...
Moravskoslezský kraj

Bohyně a božci v Beskydech

289 Kč
260 Kč
Městský obvod Ostrava-Jih včera a dnes -10%
Pro zmapování historie největšího ostravského obvodu, Ostrava-Jih, si autoři vybrali působivou formu srovnání cca dvou stovek míst a objektů prostřednictvím fotografií, mezi jejichž pořízením uplynuly desítky let.
Moravskoslezský kraj

Městský obvod Ostrava-Jih včera a dnes

370 Kč
333 Kč
Historické toulky Šumperskem II. -10%
(1x)
Druhý díl představuje další historické zajímavosti ze Šumperska, tedy ze Starého Města, Branné, Hanušovic, Kopřivné, Loučné nad Desnou, Velkých Losin, Rapotína, Šumperka, Bludova, Libiny a dalších obcí.
Moravskoslezský kraj

Historické toulky Šumperskem II.

295 Kč
266 Kč
Mizející Beskydy -10%
Čas neúprosně zasahuje do krajiny i našich životů. Generace lidí odešly a hory dál stojí na svém místě. Ale člověk je významně ovlivňuje. Mění. Staré pohlednice a fotografie vydávají svědectví o proměně krajiny, stejně tak i malíři.
Moravskoslezský kraj

Mizející Beskydy

299 Kč
269 Kč
Krajina starých sídel -10%
Kniha přináší výběr vedut významných míst Moravy a Slezska z dílny „otce rakouské litografie“ Friedricha Adolfa Kunikeho. Litografie pocházejí z cyklu, který vycházel v letech 1833–1835 a obsáhl přibližně dvě stě míst z oblasti Čech, Moravy a Slezska
Moravskoslezský kraj

Krajina starých sídel

299 Kč
269 Kč
Zlatohorské podzemí -10%
Tato kniha s asi stopadesáti barevnými fotografiemi dávno i nedávno zaniklých štol je výsledekem tříleté usilovné práce fotografa-speleologa. Výsledek jeho práce možní čtenářům nahlédnout do historie hornictví na tomto území.
Moravskoslezský kraj

Zlatohorské podzemí

360 Kč
324 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 14 položek
1 2 > >>