Třicetiletá válka převrátila Evropu naruby. Starý kontinent z ní vyšel chudší o pár milionů obyvatel, ovšem zároveň s tím vstoupil do éry „rozumu“. A právě tento moment definitivně zvrátil poměr sil mezi křesťanstvím a islámem.
Autoři této příručky se soustředili na jednu z důležitých oblastí armády - průzkum. Čtenáře seznamují s jeho základními úkoly a činností lidí - průzkumníků.
Mzda strachu sleduje cestu venkovského „chlapce odvedle“, od prvních krůčků u pohraniční policie přes dlouholetou práci ve speciálních jednotkách SAES a URNA až po zahraniční kontraktorské mise osobní ochrany v těch nejnebezpečnějších oblastech.
Hlavním motivem knihy je popis formování a bojového nasazení praporu Stráže obrany státu Rychnov n. Kněž. Publikace ale současně přináší celkový obraz obranných opatření i následných dramatických událostí, které se odehrály v Orlických horách.
Kniha novináře Mattiho Friedmana je poutavým přiblížením dosud málo známých příběhů izraelských agentů původem z arabského světa, kteří sehráli důležitou úlohu při vzniku samostatného státu, aby byli poté téměř zapomenuti.
Fascinace nacistů okultismem je dnes už legendární, přesto se dnes nezřídka odbývá s tím, že se příliš přeceňuje nebo že šlo jen o Himmlerovu osobní posedlost.
Jak se mohlo stát, že se národ, v němž se zrodili velikáni jako Goethe, Beethoven, Bach, Schiller, Einstein, Kant a Hegel, nechal ovládnout skupinou kriminálníků, sadistů a úředníčků?
Kniha čtenářům přibližuje místa, která jsou spojena s činností lidí, již se v době druhé světové války zapojili do odbojové činnosti navázané na tehdejší Sovětský svaz.