Fulghumovské eseje tak, jak je známe a máme rádi. Ohňostroj vtipu i moudrá zamyšlení. Autor bere čtenáře za ruku a vede ho na dobrodružnou výpravu, ukazuje mu svět novýma očima a poodhaluje něco ze svého procesu uvažování i tvorby.
Pro Connora Hamiltona to měl být triumfální návrat do Calverley Hall, neboť přijel jako jeho majitel, ne už jako chudý kovářův syn, kterým kdysi býval.
Félix Ventura žije v chátrající vile plné knih uprostřed angolské metropole Luandy a živí se tím, že na objednávku vyrábí lidem minulosti. Jedná se o zcela seriózní podnikání a o jeho služby je nesmírný zájem.
Jsou Vánoce a inspektorka Karen Eikenová Hornbyová má volno, protože se dosud zotavuje ze zranění, která utržila v prvním díle série o souostroví Doggerland. Ale když se v opuštěném lomu najde mrtvola, vrací se Karen předčasně do práce.
Když se internetem začala šířit ta zinscenovaná skandální videa, zdálo se, že má Jeff Harper po kariéře. Ve chvíli, kdy se ocitl téměř na dně, mu podal nápomocnou ruku člověk, od kterého by to nikdy nečekal.
Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn... dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království... ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Blackfyrova vzpoura...
...křižoval krajem potulný rytíř....
Kirstin se už sedm let snaží na Camerona Dunbara a na osudnou noc, již spolu sdíleli, zapomenout. A teď před ní leží dopis, v němž ji právě tenhle charismatický obchodník z Glasgow naléhavě žádá o pomoc.