Samantha Shannonová

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.
(nar. 1991) pochází ze západního Londýna. Vystudovala anglický jazyk a literaturu na St. Anne’s College na Oxfordské univerzitě. V roce 2013 vydala román Kostičas (česky 2014), první díl z plánované sedmidílné série. Kniha figurovala na seznamu bestsellerů v žebříčcích novin The New York Times, The Sunday Times a The Asian Age. Po druhém dílu...
Zobrazit celý text
Nahoru

Samantha Shannonová v Oko Magazínu OKO

Aktuality

Samantha Shannonová v Praze

Ve dnech 22.—24. září přijíždí do Prahy Samantha Shannonová, autorka bestsellerových dystopií Kostičas a Vidořád. Se svými čtenáři se setká na English Book Clubu, autogramiádě v Paláci knih Luxor a na festivalu CONiáš-Parcon v Městské knihovně v Praze.
TV Kosmas

Kostičas střídá Vidořád

Vidořád je druhou knihou z plánované sedmidílné dystopické londýnské série Samanthy Shannonové. Mix viktoriánské Anglie, jasnovidectví, totalitních praktik státu a atmosféry rozpadávajícího se světa pokračuje. A autorka musí máknout,...
Zobrazit celý text
Recenze

Samantha Shannonová: Kostičas

Nakladatelství Host přišlo nedávno se zbrusu novou knihou, která se výrazným způsobem vymyká tomu, co toto úžasné nakladatelství běžně vydává. Jedná se o první knihu do nové sekce Young Adult, do které by v brzku měly přibýt další, jistě naprosto fantastické knihy, určené právě pro mladší čtenáře.
Rozhovory

Temně pohádkový mix sci-fi, gotického románu a paranormálních aktivit

Nechali jsme už Kostičas představit autorku Samanthou Shannonovou. Ještě nás ale zajímal pohled překladatelky, Lenky Kapsové.
Rozhovory

Čas kostí z dystopického Londýna

Kostičas se jmenuje první ze sedmi dílů sci-fi - fantasy příběhu, které se smluvně upsala napsat pro nakladatelství Bloomsbury mladá studentka angličtiny a literatury na Oxford University Samantha Shannonová (1991).
Další články