Kostičas střídá Vidořád

/ Tomáš Weiss

Vidořád je druhou knihou z plánované sedmidílné dystopické londýnské série Samanthy Shannonové. Mix viktoriánské Anglie, jasnovidectví, totalitních praktik státu a atmosféry rozpadávajícího se světa pokračuje. A autorka musí máknout, protože třetí díl má anglicky vyjít už za rok a ona prý, podle info ze zákulisí, ještě nemá dopsáno.

 

Další články

TV Kosmas

Audiočtvrtek poprvé

Knižní Velký čtvrtek má další pokračování. Kromě knižní akce na jaře a na podzim se přidal také Audiočtvrtek. Letos poprvé se tak 5.listopadu představilo 8 knižních audionovinek. Atmosféru akce knih pro uši, kterou v pražské Městské knihovně moderoval Vladimír Kroc z Českého rozhlasu, jsme zachytili Okem takhle:
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Fejetony vhodné na stojáka, na sedáka i na leháka

Pavel Tomeš (1977) je publicista, kreativní textař, stand-up komik. Vydal sbírku fejetonů Facky z Marsu (2010) a její pokračování: Zápisky malého tyranosaura (2012). Slovní komika, trénovaná četbou Woodyho Allena a pokusy na živých lidech, pokračuje novu knihou Tohle lidi hodně berou.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Tango je především objetí

Tango je podle mnohých stále jen hříšný tanec, u kterého jsou muži zakousnutí do růže a tanečnicí prudce škubou a lámou jí páteř rychlými, rytmickými pohyby. Jenže takové je jen velmi neinformované klišé založené na hollywoodských filmech a evropských tanečních soutěžích. Několik stovek českým tanečníků a tanečnic každým dnem po republice naplňuje tančírny a žije tangem úplně jinak. Jak? O tom víc v knize Kristiny Vojířové Cabeceo.