Tango je především objetí

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Tango je podle mnohých stále jen hříšný tanec, u kterého jsou muži zakousnutí do růže a tanečnicí prudce škubou a lámou jí páteř rychlými, rytmickými pohyby. Jenže takové je jen velmi neinformované klišé založené na hollywoodských filmech a evropských tanečních soutěžích. Několik stovek českým tanečníků a tanečnic každým dnem po republice naplňuje tančírny a žije tangem úplně jinak. Jak? O tom víc v knize Kristiny Vojířové Cabeceo.

Další články

TV Kosmas

Poznej Tappiho

Literárně bdělý rodič nebo babička s dědečkem si jistě všimnou, že vikingové jsou oblíbenými hrdiny dětských knih. Po vikingovi Vikim a jeho příbězích je tady teď viking Tappi. Jenže zatímco Viki byl pidižvík, který musel na všechno jít hlavně bystrostí, Tappi je kolosální dobrák, chlap jako hora, který si vousy češe hráběmi a vůbec je ho plný les. Všechnu svoji neohrabanost ale dohání dobrosrdečností a klidnou silou.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Jak krtek z StB k CIA a KGB přišel

Znáte román Děvka od Normana Mailera? Všechem ten hnus tajných služeb, prolezlých podrazáctvím a zduřelými egy. A teď si ještě představte, že jde o služby totalitní. Příběh jednoho z luxusních agentů, který se nechal vysadit a platit v USA v 60. letech. pronikl až do CIA, odkud vynášel info, byl odhalen a odsouzen na doživotí, za týden byla ale vyměněn za vězně svědomí do Sovětského svazu...Příběh Karla Köchera sepsal novinář Vladimír Ševela.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Autobus na cestu autobusem

Možná vás titulek zaskočil. Ale přesně tak to je - vyšel komiks Autobus, který ve formě jednotlivých stripů vznikal od roku 1978 pro americký měsíčník Heavy Metal. Titulním hrdinou je autobus. No vždyť jo. Jasně. Nebo vám snad cesty sockou do háku nebo po šichtě připadají málo surrealistické?