Jak krtek z StB k CIA a KGB přišel

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Znáte román Děvka od Normana Mailera? Všechem ten hnus tajných služeb, prolezlých podrazáctvím a zduřelými egy. A teď si ještě představte, že jde o služby totalitní. Příběh jednoho z luxusních agentů, který se nechal vysadit a platit v USA v 60. letech. pronikl až do CIA, odkud vynášel info, byl odhalen a odsouzen na doživotí, za týden byla ale vyměněn za vězně svědomí do Sovětského svazu...Příběh Karla Köchera sepsal novinář Vladimír Ševela.

Další články

TV Kosmas

Autobus na cestu autobusem

Možná vás titulek zaskočil. Ale přesně tak to je - vyšel komiks Autobus, který ve formě jednotlivých stripů vznikal od roku 1978 pro americký měsíčník Heavy Metal. Titulním hrdinou je autobus. No vždyť jo. Jasně. Nebo vám snad cesty sockou do háku nebo po šichtě připadají málo surrealistické?
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Nikdy se nevrááátííí, pohádka mlááádíííí....

...ale vzpomínky na něj (často privátně zidealizované) patří k těm hezčím okamžikům stáří. A tak většinou celkově chátrající staří muži pokukují po mladých ženách a dívkách a tam někde za očima jim běží jejich soukromý Dekameron. Tak jako ve filmu Mládí režiséra Paola Sorrentina, který je i autorem scénáře. Ten teď vychází v knižní podobě.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Románový životopis Stalinovy dcery

Monika Zgustová je spisovatelka a překladatelka do španělštiny a katalánštiny (Hašek, Hrabal, Kundera, Škvorecký, Havel....) Zvlášť pro ty, kdo nevědí nic o osudech jediné Stalinovy dcery Světlany Allilujevy, to bude hodně dobrodružné čtení. Hlavně o tom, jak člověka takový tatínek poznamená na celý život a nedá se před tím utéct.