Fejetony vhodné na stojáka, na sedáka i na leháka

/ Tomáš Weiss

Pavel Tomeš (1977) je publicista, kreativní textař, stand-up komik. Vydal sbírku fejetonů Facky z Marsu (2010) a její pokračování: Zápisky malého tyranosaura (2012). Slovní komika, trénovaná četbou Woodyho Allena a pokusy na živých lidech, pokračuje novu knihou Tohle lidi hodně berou.

Další články

TV Kosmas

Tango je především objetí

Tango je podle mnohých stále jen hříšný tanec, u kterého jsou muži zakousnutí do růže a tanečnicí prudce škubou a lámou jí páteř rychlými, rytmickými pohyby. Jenže takové je jen velmi neinformované klišé založené na hollywoodských filmech a evropských tanečních soutěžích. Několik stovek českým tanečníků a tanečnic každým dnem po republice naplňuje tančírny a žije tangem úplně jinak. Jak? O tom víc v knize Kristiny Vojířové Cabeceo.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Poznej Tappiho

Literárně bdělý rodič nebo babička s dědečkem si jistě všimnou, že vikingové jsou oblíbenými hrdiny dětských knih. Po vikingovi Vikim a jeho příbězích je tady teď viking Tappi. Jenže zatímco Viki byl pidižvík, který musel na všechno jít hlavně bystrostí, Tappi je kolosální dobrák, chlap jako hora, který si vousy češe hráběmi a vůbec je ho plný les. Všechnu svoji neohrabanost ale dohání dobrosrdečností a klidnou silou.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Jak krtek z StB k CIA a KGB přišel

Znáte román Děvka od Normana Mailera? Všechem ten hnus tajných služeb, prolezlých podrazáctvím a zduřelými egy. A teď si ještě představte, že jde o služby totalitní. Příběh jednoho z luxusních agentů, který se nechal vysadit a platit v USA v 60. letech. pronikl až do CIA, odkud vynášel info, byl odhalen a odsouzen na doživotí, za týden byla ale vyměněn za vězně svědomí do Sovětského svazu...Příběh Karla Köchera sepsal novinář Vladimír Ševela.