Monografie představuje Borovského jako velmi svébytného umělce, jehož soustředěná introvertní tvorba charakteristická sugestivním barevným až expresivním projevem čerpá z hlubokého duchovního prožitku přírody.
Jednoduché nápady na šití z odstřižků. ávody doprovází přehledné fotografie, seznam pomůcek i různé tipy, jak si usnadnit práci nebo své výtvory vylepšit. Nejsou potřeba zvláštní dovednosti, výrobky zvládnou ušít i začátečníci.
Alois Dubec byl téměř všude. Narodil se ve Vlachově Lhotě, zapadlé valašské vsi, odmala miloval armádu a za války poznal život dělníka na stavbě Hitlerových dálnic. Byl vojákem, italským partyzánem, švýcarským zajatcem a kadetem RAF v Británii.
Filmová série o Harrym Potterovi se stala jednou z nejoblíbenějších a nejúspěšnějších na světě. Tato kniha je vizuální kronikou práce umělců a filmařů, kteří v osmi potterovských filmech přeměnili magii v realitu.
Texty: Blanka Stehlíková, Vladimír Suchánek, Pavel Piekar
Katalog představuje současnou tvář Sdružení českých umělců grafiků Hollar, které v roce 2017 oslavil sté výročí od svého založení.