Hrůzný nález v obci Norre Snede přivedl detektiva Kjelssona k úvaze, že lidé jsou stále schopni dělat věci, při kterých zůstává rozum stát. Je to nenávist, která nás dokáže přinutit udělat něco tak strašného, nebo je to jen momentální zkrat?
Autor, významný britský sociolog, vstoupil touto knihou výrazně do soudobé diskuse o povaze doby, v níž žijeme. Srozumitelně analyzuje reálné problémy, s nimiž se setkáváme v běžném životě a v politickém a veřejném diskursu.
Vrchní inspektorka Rachel Kingová je povolána na opuštěnou stavbu, na které bylo nalezeno tělo Agnes Mooreové. Po ohledání místa činu na detektivy čeká pod vrstvou hlíny ještě jedno nemilé překvapení – druhé tělo neznámé mladé dívky.
Lacey Flintová na poslední chvíli zabrání katastrofě, když z Temže vyloví topící se dítě. Kdo byl schopen unést nemluvně z kočárku a hodit ho do vody? Stopy vedou až do temných zákoutí internetu ke komunitě incelů – mužů nenávidících ženy.
Z nevinné zábavy se stává nebezpečná posedlost...
Rodiče ji nechápou, děti ji milují. Lovci monster jsou hra, s níž školáci tráví celé dny. Musí pochytat imaginární nestvůry, aby pokročili do dalších levelů a překonali spolužáky.
Lady Arabellu Roffeyovou trápí znepokojivé okolnosti smrti jejího mladého manžela. Nerozvážně se pustí do pátrání, při kterém se vydává za hraběnku Westrayovou, manželku lorda Westraye.
Když přiznáte, že někoho milujete, musíte přijmout, že vám může ublížit, opustit vás… ponížit vás… Před sedmi roky nechala Elodie Lancastera stát před oltářem! Zůstaly jenom pohádkové kulisy bez pohádkově šťastného konce.