Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět. Válka démonů s anděly se blíží! Kdo nakonec ovládne Peklo?
Novelou Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa v roce 2006 doslova vtrhla na českou literární scénu. Byla nominována na cenu Magnesia Litera a kritika vyzdvihovala především její hru s jazykem, osobitou poetičnost i nezvyklé žánrové zařazení.
Za branami Kinského zahrady se kromě pomníků, soch a jezírek skrývá také řada pohnutých osudů. V romantických zákoutích ožívají setkání, která se vydávají neočekávanými směry. Kam až nakonec povedou?
Metal je víra i zákon. Hlavní hrdina dystopického románu hudebního publicisty Karla Veselého (Hudba ohně, Všechny kočky jsou šedé) podle něj žije, i když svět okolo něj se má trochu jiná pravidla.
Každý z nás má ve své duši kouzelnou perlu – a nikdo ji neumí objevit tak dobře jako víla Mušlenka. Právě pořádá slavnostní oběd, kam zve všechny svoje kamarády. Přidej se k nim a poznej skřítka Kuliferdu, draka Bouřliváka, bubáčka Strašpytlíka a spoustu dalších neobyčejných bytostí.
To, že si známý písecký autor, bývalý komisař kriminální služby Ladislav Beran, vybral pro svoji další knihu krimi povídek název Pantoptikum města Písku, není náhoda.
Anna se přestěhuje s manželem Petrem a synem Vašíkem do Ostravy za Petrovým divadelním angažmá. Mají za to, že se konečně blýská na dobré časy. Oba si zažili své, milují se již od dětství, které prožili v dětském domově. Jenže Petr chce víc.
Velké dějiny hýbou nebývalou silou i malými městečky – Horní Jelení je toho důkazem. Podivná sešlost, při které se místní obyvatelé oddávají pavím hodům, oživuje dávné démony, rodinná tajemství a především touhy, bez nichž by svět utonul v nehybnosti.