Oblíbený medvídek Paddington je tu! . V domě číslo 32 ve Windsorských zahradách žije rodina Brownových, jejich hospodyně paní Birdová a mladý medvěd z Peru jménem Paddington.
Ale ne! Nejlepšího psolicajta na světě vyhodili od policie, protože starostovi zničil klobouk! Jenže náš hrdina se jen tak nedá! Vyhodili ho dveřmi? Přijde oknem, převlečený za… to vám nebudeme prozrazovat. A právě včas.
Kniha komplexně zpracovává drogový problém v Československu od roku 1938 do roku 1989, kdy u nás byly u moci totalitní režimy – vláda Protektorátu Čechy a Morava kontrolovaná německými okupanty a poté komunistický režim.
Za podmanivým názvem knihy Dřevěné oči se skrývá deset esejů, které Carlo Ginzburg publikoval na přelomu druhého a třetího tisíciletí. Jejich společným jmenovatelem jsou dějiny umění, literární teorie a sémantika.
Co mají společného oceán a vesmír? Jak vůbec vznikly chobotnice? A jak lidé? Michael Stavarič a Michèle Ganserová vytvořili naučnou knihu pro děti plnou překvapivých zvratů, která nabízí mnohem víc než pouhé předávání vědomostí.