Jednoho dne dostal Kája od své kamarádky tygra. Jenomže co s ním bude dělat? Vždyť ani netuší, jak se o takového, i když vcelku malého, tygra starat! Nezbývá mu, než se vydat na dobrodružnou cestu, aby našel další tygry, ale velké.
Legenda českého komiksového stripu Albrecht Smuten (Pac & Pussy, Terapie masem) humornou formou popisuje svůj boj s leukémií v autobiografickém komiksu Kapitán Chemo.
Zatímco Karel IV. neustále doufá, že mu Anna Svídnická dá vytouženého dědice, velitel jeho osobní ochranné družiny Karel Rozoumek se chystá vzdát svého postavení u císařského dvora.
Pohledem padesátiletého vypravěče se autor retrospektivně vrací k první polovině svého života, která byla posazena především do osmdesátých a devadesátých let minulého století se vším, co k té době patřilo na malém městě na Vysočině.
V Českém království vládne Jindřich Korutanský, kterého již nikdo nebere vážně, zemí zmítají nepokoje, a aby toho nebylo málo, někdo začal vraždit významné představitele městského stavu, jejichž statky se nacházejí v oblasti tzv. Černých lesů.
Tato knížka - prima třpytivé leporelo - je určena pro ty nejmenší čtenáře, kteří díky pestrým a veselým obrázkům poznají a naučí pojmenovat zvířátka na statku, Knížky jsou veršované, a proto je vaše dítka budou s vámi chtít číst znovu a znovu.