Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet. Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce. Myslím, že bych vůbec neměl cestovat, protože jsem hrozně nešikovnej. Ale stejně to dělám. Radši ale chodím pěšky, protože tak je to nejbezpečnější.
První povídka Potwora … Do oblasti hlubokých lesů několik kilometrů za česko-polskou hranici se vydává parta sedmi kamarádů na houby, ani zdaleka však netuší, co je tam čeká. Co se ukrývá v opuštěném objektu APN 7-1? Co je zač? A kdo jej vytvořil?
Láska je krásná a složitá, jako život sám. Když do vašich jistot vletí jako vítr někdo třetí a čtvrtý, je často nejdůležitější ten první. Zvlášť když je rozumný a neklade otázky, na které prostě nemůžete odpovědět.
Hlavní hrdina Petr prochází dospíváním, kdy již není dítě, ale v muže se teprve rodí. Jaké problémy kolem toho může člověk zažít, vypráví nová kniha Poznání.
Je parné léto a napětí na hranicích Prašiny narůstá. Podnikatel Klement Hrouda se vrací do Prahy, aby se pomstil, a po úbočí Šibeničního vrchu obchází Krchlebani vedení záhadným Melicharem.