Vítejte ve světě Nikki Maxwellové plném mimoňkovského kouzla a zcela NOVÉHO DOBRODRUŽSTVÍ. Oh la la! Nikki a její kapela dostanou pozvání do Paříže na úžasné focení – splněný sen!
Marek Vajchr ve své knize mapuje objevné, riskantní a dobrodružné výpravy, které specificky zaměření raně novověcí spisovatelé, divadelníci, výtvarníci a kočovní operátoři, podnikali do zapovězených krajin snů a imaginace.
Ulice města Charogne znepokojeně hučí. Nález ženského těla v přístavišti všemi otřásl. Nejvíc vrásek nadělal kapitánovi městské hlídky Averimu, který se společně se svým přítelem Dáriem, knězem z místní katedrály, vydává po stopě odporného spiknutí.
Hrdina knihy Doly krále Šalamouna Allan Quatermain byl inspirací pro postavu Indiana Jonese. Autor sice knihu napsal v roce 1885, ale svižný styl psaní činí knihu atraktivní i pro současné publikum.
Soudruh Kozlov nepatří k intelektuální elitě. Nejvyššího bodu kariéry dosáhl, když se stal správcem nádražní haly ve Vorkutě, nejzbytečnější budovy v Sovětském svazu, která vyniká jen jedinou věcí - svým zápachem. Kozlov je ale spokojený.
Pátá prozaická kniha Mileny Slavické je velmi osobním vnitřním rozhovorem autorky a adresátky psaný formou fiktivních dopisů psaných anglické spisovatelce Virginii Woolfové. Kniha se dotýká těch nejdůležitějších životních témat.
Výběr z literární a kazatelské tvorby od mladistvých let po současnost. Odraz celoživotní snahy překonat propast mezi tradičním jazykem církve a odcírkevnělou společností. Písničky pro Lídl & Velík i jiné, úfrky, povídky, aforismy, kázání nedělní.