Nejprodávanější tituly v roce 2025
historické podobory

Kdo je kdo na Karlově mostě - Příběhy světců, sochařů a donátorů..: AUDIO Vizuální průvodce po nejkrásnější galerii pod širým nebem na světě, pohodlně ve vašem telefonu. - Lubor Matěj
Kolikrát už jste šli po Karlově mostě? A kolik soch jste poznali? Vydejte se na most s námi a zažijte procházku jako nikdy předtím. Připravte se na fascinující putování časem a uměním.
historické podobory
Ukázky

Kdo je kdo na Karlově mostě - Příběhy světců, sochařů a donátorů..

210 Kč
Návrat domů - po stopách obětí holocaustu v Liberci - Kateřina Lozoviuková, Tomáš Petrů

Žili v Liberci, pracovali, vychovávali tu své děti. Patřili mezi vážené občanky a občany města, podíleli se na jeho rozkvětu. Většina z nich se hlásila k německé národnosti.

historické podobory

Návrat domů - po stopách obětí holocaustu v Liberci

899 Kč
Tisíc let nemocí a válek z kostnic Čech a Moravy - Zdenka Musilová, Václav Smrčka
Kostní materiál z kostnic je zdrojem informací o životě našich předků.
historické podobory

Tisíc let nemocí a válek z kostnic Čech a Moravy

1 799 Kč
Veduty: Historická zobrazení měst českých zemí od nejstarších dob do poloviny 19. století - Jaroslav Klenovský
Veduta je pohled na město, jeho část nebo výsek krajiny se stavbami zachycený výtvarnými prostředky.
historické podobory

Veduty

809 Kč
Větrné mlýny a čerpadla na starých pohlednicích - Jan Doubek, Břetislav Koč
Tématu dokumentace větrných mlýnů i čerpadel na pohlednicích se dosud nikdo ještě nevěnoval. Historické pohlednice jsou nedocenitelným zdrojem našeho poznání. Je mnoho mlýnů, jejichž konkrétní podobu známe pouze z těchto pohlednic.
historické podobory

Větrné mlýny a čerpadla na starých pohlednicích

531 Kč
Osobnosti emigrace z území Ruské říše v meziválečném Československu - Dana Hašková, Ljubov Běloševská, Sergej Gagen, Julie Jančárková, Anastazie Kopřivová
Od roku 1993 probíhá ve Slovanském ústavu AV ČR, výzkum dějin ruské emigrace v meziválečném Československu. Během této doby bylo nashromážděno velké množství životopisných materiálů o ruských emigrantech i jejich vědecké a kulturní činnosti.
historické podobory
Ukázky

Osobnosti emigrace z území Ruské říše v meziválečném Československu

626 Kč
Pražské hřbitovy, pohřebiště a sepulkrální památky - Jana Tischerová
(1x)
Kniha „Pražské hřbitovy, pohřebiště a sepulkrální památky“ je prvním velmi podrobným průvodcem všemi pražskými hřbitovy. Publikace obsahuje cca 80 % dosud nepublikovaných informací a též 521 fotografií.
historické podobory

Pražské hřbitovy, pohřebiště a sepulkrální památky

1 215 Kč
Tento dopis si nechte na památku na mě: Poslední dopisy Čechoslováků popravených v Drážďanech, komentovaná edice - Pavla Plachá, Birgit Sack
V nacistickém Německu bylo jen v Drážďanech mezi lety 1934-1945 popraveno gilotinou 892 Čechoslováků. Většina z nich se aktivně stavěla proti německé okupaci. Dvojjazyčná česko-německá kritická edice obsahuje životopisy odsouzených k smrti.
historické podobory

Tento dopis si nechte na památku na mě

629 Kč
Utopie v Leninově zahradě: Československá komuna Interhelpo - Lukáš Onderčanin
(3x)
Není to žádná fata morgána – před očima se jim skutečně objevují obrysy vysněného ráje. Daleko za sebou nechávají československou bídu a vyrážejí za voláním svého srdce: do Sovětského svazu.
historické podobory

Utopie v Leninově zahradě

386 Kč
Víno v proudu času - Jaroslav Malina, Martin Markel, Milan Sedláček, Jan Žaloudík
Kniha vycházející z nejnovějších archeologických, historických a enologických výzkumů a poznatků ukazuje, že víno prostupuje dějinami lidstva, že jde o nadčasový biologický a kulturní fenomén, který vždy a všude vymezoval a podněcoval lidské chování.
historické podobory

Víno v proudu času

522 Kč
Zobrazuji 161 - 170 z 569 položek
<< < 1 .. 15 16 17 18 19 .. 57 > >>