Světově proslulý román z roku 1927. Hesse v něm bilancuje krize uplynulého desetiletí a pokouší se formulovat východiska z nich. Román vyniká neobvyklou strukturou, poetickou hrou fantazie i působivým prolínáním snu a skutečnosti.
V kultovních erotických memoárech Ze vzpomínek Josefiny Mutzenbacherové zestárlá rakouská prostitutka, nyní vážená občanka vedoucí ctnostný život, vzpomíná na raná léta zaučování do své profese.
Kniha Ostnatej drát nenaladíš není jen dramatickým vyprávěním životních osudů Jiřího George Kozla, jednoho z „otců zakladatelů“ českého bigbítu, ale i zrcadlem let, zapsaných v paměti jako „zlatá šedesátá“.
Kniha, v níž se tento filmař projevuje také jako svébytný spisovatel a myslitel, je sumou člověka hledajícího existenciální dobrodružství a hluboce se oddávajícího tématům, za která bojoval.
První příběh - ´Vražedná vůně´...Vůně je paměť. A paměť někdy zabíjí. Psychologický thriller sleduje osud muže, jehož dětství poznamenaly noční scény... cizí muži, bolest, smích a jediný, stále stejný parfém.
Tahle kniha je jako večer s kamarády, co jste dlouho neviděli. Sedíte spolu na dvorku, pije se levné víno a všichni si pamatují věci trochu jinak, ale v jádru stejně. A mimochodem – víte, proč se Marsky jmenujou Marsky?