Jediná Zetta dokáže ve vesnici ohrožované hordou loupeživých illagerů vyrábět magické lektvary, ale ani její vědomosti nestačí. Vypraví se proto do tetiny alchymistické dílny, kde spatří, jak se z podivného vejce vylíhne šupinatý tvor s křídly.
Miška a Nedvěd, kamarádi známí ze seriálu Mlsné medvědí příběhy, přicházejí se zbrusu novým dobrodružstvím! Tentokrát se vypraví na nanukový festival až na daleký pól. Jenže - jak ono to s tím pólem vlastně je? Podaří se jim ho vůbec najít ?
Spisovatel a publicista Aleš Palán navazuje na své úspěšné knihy o samotářích či městských robinsonech. Tentokrát se vydal do ateliérů, dílen a kutlochů a vyzpovídal sedm lidí, pro něž není mezi životem a tvorbou příliš velký rozdíl.
Ondřejovi z Rohatce se konečně podařilo vyvléci se z osidel, která mu kladl křivoklátský purkrabí Chval z Valdéře, jenž ho chtěl připravit o hrad Jenčov, bohaté naleziště železné rudy, hutě a hamr na výrobu železa.
Miloslav Nevrlý završuje devadesát let svého života v obdivuhodné fyzické i mentální kondici. V knižním rozhovoru rekapituluje své cesty a prožitky nad rámec toho, co o nich dosud napsal.