Kulturní historička a překladatelka Ivana Ryčlová vede rozhovory s ruskými redaktory, spisovateli a intelektuály z Rádia Svoboda, kteří žijí a pracují za hranicemi své vlasti a bojují proti Putinovu zločinnému režimu a jeho propagandě.
Monograficky pojatá učebnice obsahově vychází z druhého dílu Dějin hospodářství českých zemí od počátku industrializace do současnosti, který vyšel téměř před deseti lety.
Starý muž v sebeobraně zabil zloděje, který se mu vloupal do domu…Žena, která chtěla potrestat rozmazlenou dceru svého přítele, nedopatřením způsobila její smrt…Dívka, která byla znásilněna partou výrostků, tvrdí, že se ji pokusili připravit o život…
Po dlouhém a na první pohled šťastném manželství je Louisa v šoku: její muž Kip jí zničehonic oznámí, že se chce rozvést. Nikdy nepůsobil nespokojeně – a společně vychovali tři děti.
Marcuse ve své slavné knize z roku 1964 podrobuje kritice kapitalismus, ale zároveň odmítá socialistické režimy v tehdejší východní Evropě. Moderní industriální společnost se podle autora sice zaštiťuje racionalistou, ale ve skutečnosti je silně irac
Marx a Engels měli pravdu, když v Komunistickém manifestu konstatovali, že volné trhy během krátké doby vytvořily vetší prosperitu a více technologických inovací než všechny předchozí generace dohromady.
V zemi, kde je právo na práci zajištěno ústavou, si zkrachovalý pětadvacetiletý student přece musí najít svoje místo pod sluncem – nebo spíš ve stínu, kam soudruzi nedohlédnou.