"Po smrti milované tety chce Bailey Rae odejít. V Bent Oaku v Jižní Karolíně už ji nic nedrží a s tetinou inspirativní kuchařkou i plánem na nový život chce začít znovu.
Román Miloval prostitutku je strhujícím příběhem padesátníka, který se zamiloval do mladé prostitutky Blanky. Když se k ní a k její matce přestěhuje a postupně se vzdaluje své ženě Klaudii, jeho morální a etické hodnoty se postupně mění.
Seznamte se, tohle jsou Sorensonovi! Rodinná sága o manželském páru, čtyřech dcerách, které mezi sebou neustále válčí, a jednom dlouho pohřbeném tajemství…
Napínavý, barokně bizarní příběh afrického prince prodaného do otroctví v jihoamerickém Surinamu je nejen ranou kritikou koloniálního násilí, ale i mimořádně silnou literární výpovědí o moci, svobodě a důstojnosti.
Kniha je jedinečnou publikací, která českému čtenáři vůbec poprvé představuje literární, kulturní a historické dědictví národa Šorců, jednoho z nejméně známých etnik jižní Sibiře.
In an engaging style, not lacking in irony and detachment, Milan Šimečka describes the process of restoring order and its result—so-called real socialism—in a brilliant analysis of the “normalization” regime in Czechoslovakia that came to power after
Poté co lady Constance zničí hraběti z Apthorpu pověst tím, že prozradí veřejnosti jeho sexuální choutky, nabídne mu jako kompenzaci svou ruku, tedy alespoň na oko.