Píše se rok 1914. Mladá služebná Klára právě zanechala své novorozené dítě u brány panství nedaleko Würzburgu. Chlapeček je pro mladého barona Benhaima a jeho ženu doslova darem z nebes. Chlapce se ujmou a adoptují ho. Tento nalezenec se tedy jednou
Rozhovor s biologem a oblíbeným popularizátorem. Václav Větvička, dlouholetý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy, autor rozhlasových Dobrých jiter a mnoha publikací, vypráví v rozhovoru s publicistou Petrem Havlem o svém životě a bohatě rozvětvených zájmech.
Solární svaz – po stovky let nesli prapor lidské civilizace. Ale byrokratičtí mandaríni, kteří dnešnímu Svazu vládnou, jsou zkorumpovaní a hledají obětní beránky. Takže se rozhodli, že povýšené Hvězdné království Mantichora musí být zničeno.
Soubor Tolkienových esejů Netvoři a kritikové nabízí jedinečnou příležitost poznat autora Hobita a Pána prstenů z méně známé stránky: jako učence zabývajícího se starou anglickou literaturou a jazykem...
Autor svižně a s humorem, ale přitom s hlubokým vhledem rozebírá procesy, které z jeho milovaného New Yorku udělaly město nablýskaných, ale vyprázdněných mrakodrapů a rostoucí nerovnosti.
Jako "apokryfní" nazýváme texty, jež nebyly zařazeny do biblického kánonu, často pro svůj pozdější původ, většinou však pro odchylný výklad nejstarších křesťanských tradic. Kniha obsahuje apokryfní evangelia v užším smyslu slova.
Kniha Nezval. Básník a jeho syn přináší politický a společenský portrét Vítězslava Nezvala (1900–1958), jednoho z největších českých básníků 20. století.