Knížka Hradec Králové – město nad trojúhelníkem bez odvěsny je určená všem, kteří dokáží zaparkovat svůj čas na odstavném parkovišti zamyšlení a lechtivým humorem nechají se provést tajemnými zákoutími pod sukní města.
Kniha poprvé mapuje místa, kde lze v Hradci Králové objevit symboly města - lvy, autoři jich nalezli cca 130. První část knihy tvoří půvabný příběh "lví rodiny" doplněný ilustracemi Jana Lukáška, v druhé části je bohatá fotodokumentace.
Nejnovější průvodce z řady „Česko všemi smysly“ z produkce nakladatelství S & D nás zavede do oblasti zvané Kladské pomezí – jedná se o turisticky velmi atraktivní region Náchodska a Broumovska s takovými cíli....
Ve dnech 5.-10. května 1945 prožívali obyvatelé České Skalice chvíle plné napětí, nadějí, ale i obav z posledních válečných událostí. Městem procházely proudy německých uprchlíků ze Slezska a německých branných sil prchajících před Rudou armádou.
Průvodce kapesního formátu přináší zajímavé i praktické informace o asi 360 vybraných hradech severovýchodních a středních Čech, Kladska a Českosaského Švýcarska.
Právě vychází tato kniha, která dokládá názory a činy vládnoucí, mocné a všehoschopné politické strany.
Popisuje politickou činnost KSČ na okrese Ústí nad Orlicí výlučně na základě dokumentů předsednictva a pléna okresního výboru KSČ.
Nové zpracování městských dějin, které kulturní i laická veřejnost po dlouhá desetiletí postrádá, vychází ze současných výsledků historického výzkumu a vzniklo na základě přímého studia hmotných i písemných pramenů a soudobé literatury.
Dějiny významného východočeského panského rodu, jehož dny se naplnily ve víru husitských válek, smrtí známého katolického válečníka Jana Městeckého z Opočna.
V katalogu Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou naleznete sbírku panenek, postýlek i kočárků, nechybí ani plechové mechanické hračky, autíčka, koňské povozy, parníky, zvířátka, hrady, technické hračky a mnoho dalších zajímavých exponátů.
Čtvrté pokračování knih Krkonošští rodáci vzpomínají opět nabízí pestrou mozaiku životních příběhů pamětníků a pamětnic z Krkonoš či blízkého Podkrkonoší. Nebývá výjimkou, když v pokročilejším věku lidé sepisují své paměti.