Iain Banks - Píseň kamene

Píseň kamene

Nakladatel: Volvox Globator 2002
Rozebráno
-10%
279 Kč
251 Kč
pohlídat

Anotace

Temný, antiutopicky laděný román populárního, dnes již kultovního skotského spisovatele, je příběhem vášně, zvrácené lásky, zrady a smrti. Děj je zasazen v blíže neurčené době v bezejmenné zemi, vysávané občanskou válkou. Krajinou se potulují partyzánské skupinky a zabíjejí a plení na každém kroku. Vtrhnou i do poklidného a odloučeného života...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Na tuhle knížku vzpomínám skoro denně,je to jedna z těch knih, které mě ovlivnily, můj budoucí život bude hledáním něčeho lepšího než je Píseň kamene :)
kniha. I když Banks napsal už lepší knihy,i tato stojí bezpochyby za prečtení..
Musím přiznat, že jsem čekal více. Stylově i námětově mi to připadá jako takový mix několika stylů. Ale možná je to tím, že hlavní hrdina, Abel, je mi z duše odporný.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Píseň kamene vyvolává mrazení

Skotský prozaik Iain Banks se v Británii (a na internetu) těší téměř kultovnímu postavení, zejména mezi nadšenými čtenáři sci-fi. Že nepíše jen sci-fi, to jasně dokládá i román Píseň kamene, který teď v překladu Pavly Horákové vydal Volvox Globator.
Celá recenze

Uhrančivá píseň, z níž je však těžko na duši

Nedávno do češtiny přeložený román Píseň kamene (A Song of Stone) se v originále objevil roku 1997. Píseň kamene lze v prvé řadě charakterizovat jako neobyčejně rafinovaný thriller, jemně využívající odvěké lidské fascinace sexem a násilím.
Celá recenze

Literatura - Iain Banks: Píseň kamene

(...) Děj knihy není příliš bohatý, zaplňují ji především úvahy hlavního hrdiny (vypravěče) Abela: jednou sarkastické, jindy vypjaté, blazeované i sebelítostivé, vždy přesně odrážející momentální náladu rozporuplné postavy. Stejně protichůdně reaguje i čtenář, který neví, zda má zbědovaného šlechtice litovat, či jím opovrhovat pro zbabělost a zvrhlé choutky. Vše psáno básnickým jazykem, který sice vyznívá občas teatrálně, uvědomíme-li si však v samotném závěru kritickou scénu, v níž Abel svou "píseň" vypráví, uznáme, že patos může být namístě.

Uhrančivá píseň, z níž je však těžko na duši

(...) Píseň kamene lze v prvé řadě charakterizovat jako neobyčejně rafinovaný thriller, jemně využívající odvěké lidské fascinace sexem a násilím. (...) Banksův thriller je zároveň vážnou meditací na téma upadající civilizace a morálky. Zaobírá se otázkami pravdy, zrady a povinnosti v extrémně vypjatých podmínkách. Banksova kniha navazuje na tradici "moderního" gotického příběhu tak, jak jej známe z povídky Zánik domu Usherů E. A. Poea či z vrcholných románů Williama Faulknera.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Píseň kamene
Autor:
Banks, Iain
Nakladatel:
Volvox Globator
Edice:
Albion
EAN:
9788072074389
ISBN:
80-7207-438-5
Originál:
A Song of Stone
Překlad:
Horáková, Pavla
Popis:
1× kniha, vázaná, 188 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2002