Ryszard Kapuściński - Eben

Eben

Nakladatel:  Mladá fronta 2003
Rozebráno
-10%
189 Kč
170 Kč
pohlídat
Eben

Eben

389 Kč
350 Kč
Rozebráno
-10%
389 Kč
350 Kč

Anotace

Eben je mistrovské dílo světové reportáže z Afriky, barvitého kontinentu s jeho neuvěřitelnými kontrasty, bohatstvím i chudobou, inteligencí a nevědomostí, mírumilovností a konflikty. Podle autorových slov "není o Africe, ale o několika lidech odtamtud, o setkáních s nimi a o době strávené společně". Kapuscinski cestuje ve společnosti šoférů...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Kniha je opravdu brilantně napsaná, v poutavých příbězích se člověk dozví o minulosti, ale i přítomnosti afrických států, v nichž autor pobýval v obdobích 50., 60., ale i pozdějších let, o vojenských převratech, jejich činitelích a dopadech na civilní obyvatelstvo, přiblíží mentalitu, smýšlení a zvyky afričanů nám tolik vzdálených, vypráví...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Kapuściński, Ryszard: Eben

V knize Eben líčí polský reportér Ryszard Kapuściński svá dobrodružství z Afriky. Faktické poznatky obohacuje mnohdy napínavými příhodami, mimo jiné se věnuje tamní problematice oboustranných stereotypů. Přináší tak pohled na jedinečnou mentalitu, velmi odlišnou od té naší.
Celá recenze

K přečtení

(...) Kapuścińského ambicí je proniknout pod onu slupku: vyhledává obyčejné lidi, snaží se žít v chudých čtvrtích, cestuje do zapadlých vesnic. V reportážích se vyhýbá generalizacím, nechává "mluvit" události a situace. Ty bývají pro Evropany málo pochopitelné, jindy drastické.

Afrika podle reportéra Kapuścińského

(...) Kapuściński ctí čtenářův čas. Píše úsporně a stručně. (...) Jeho lakoničnost ovšem není povrchní. Devětadvacet textů Ebenu zájemce o africké dění, respektive o dění v tzv. třetím světě, nezklame.

Kapuscinského Eben je nejlepší knihou o Africe

(...) Eben je to nejlepší, co si lze u nás o Africe přečíst. Žijeme v bludu, že ten nebohý kontinent známe. Vídáváme v televizi podvyživené děti, oběti masakrů a slumy. Vidíme těla, ale nevnímáme za tím lidi. Kapuscinski ano, protože s nimi žil.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Eben
Autor:
Kapuściński, Ryszard
Nakladatel:
Mladá fronta
EAN:
9788020410108
ISBN:
80-204-1010-4
Originál:
Heban
Překlad:
Provazník, Dušan
Popis:
1× kniha, brožovaná, 304 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2003