Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Nakladatel:  Mladá fronta 2003
Rozebráno
177 Kč
142 Kč

Anotace

Prvotina mladé Pařížanky, která byla přeložena do 19 jazyků. Krátké povídky napsané úsporným, přesným (a silně pařížským) jazykem s krutým humorem rozebírají mezilidské vztahy, které může definitivně zničit zdánlivě bezvýznamný detail jako zazvonění mobilního telefonu. Vztahy mezi Gavaldinými hrdiny, ať jsou to sourozenci, manželé, milenci, rodiče s dětmi či kolegové, charakterizuje přesně...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)
Úsměvné minipříběhy ze současné Francie napsané krásně jednoduše. Čtivé.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Gavalda, Anna: Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Na cestu do zahraničí si ráda beru ke čtení něco ze současné literatury té země. Dobrý tip může poskytnout iliteratura. Otvírám francouzskou rubriku a hle: rozhovor s Annou Gavaldou.

Gavalda, Anna: Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Kniha povídek Kdyby tak na mě někdo někde čekal (Je voudrais que quelqu´un m´attende quelque part) vyšla ve francouzském nakladatelství Le Dilletante v roce 1999, jako prvotina neznámé mladé autorky. Mávnutím skutečně kouzelného proutku se ale sbírka stala nejprodávanější beletristickou publikací.

Gavalda, Anna: Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Jmenuje se Alexandre Devermont. Je to blonďáček s růžovou pletí. Vychován pod celofánem. Sto procent mýdla a zubní pasty Colgate bifluor, drobně kostkované košile a důlek na bradě. Roztomilý. Čisťounký. Čerstvě narozené selátko...

K přečtení

(...) Gavaldino líčení je nesmírně sugestivní a obrazné - jako by vyzývalo ke zfilmování. (...) Smysl pro detail a psychologii postav, a zejména velký cit pro dialog jsou tím nejsilnějším, čím autorka vládne. Její minitragédie vyprávěné z ženského i mužského pohledu (a ten je často zdařilejší) nenásilně splétají mozaiku banálních lidských osudů. Jemně ironický podtón a černý až kamenný humor vzbudily nebývalý čtenářský zájem.

Autor/Autorka

Anna Gavalda

Francouzská učitelka a spisovatelka. Její první kolekce krátkých příběhů vyšla v roce 1999, kdy ještě pracovala jako učitelka na střední škole.

Její první román A taková byla láska, který vyšel v roce 2002, byl inspirován jejím vlastním nešťastným manželstvím. Byl to její první velký úspěch a stal se bestsellerem. Některé její články vyšly v magazínu Elle.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Kdyby tak na mě někdo někde čekal
Autor:
Gavalda, Anna
Nakladatel:
Mladá fronta
EAN:
9788020410177
ISBN:
80-204-1017-1
Originál:
Je voudrais que quelqu´un m´attende quelque part
Překlad:
Dokulilová, Silvie
Popis:
1× kniha, vázaná, 176 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2003