Mika Waltari - Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře

Nakladatel: Český Klub 2004
Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet

539 Kč
Skladem
539 Kč
Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet

449 Kč
Rozebráno
449 Kč
pohlídat
Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet

448 Kč
Rozebráno
448 Kč
pohlídat
Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet

350 Kč
Rozebráno
350 Kč
pohlídat
Rozebráno
320 Kč
pohlídat

Anotace

Dnes již klasický historický román. Patnáct knih ze života lékaře-legitimního potomka faraonů. Kniha je matafyzickým oceánem příběhů, do něhož lze vstupovat na kterémkoliv místě.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(22x)

Vaše hodnocení
Kniha je úžasným a neuvěřitelně výstižným ZRCADLENÍM života ubohého a nepoučitelného lidského plémně. Zvukomalebný jazyk a hluboce dojemná emocionalita zachycená na "ohlodané" kostře moudrého starce. Stručně a jasně: Nejlepší z nejlepších.
Tato kniha mě natolik utkvěla v paměti, že jsem si téměř jistá, že tuto knihu néjednou znovu přečtu. S citáty, které tomuto dílu dávají ten správný šmrnc a úkol k zamyšlení, je tato kniha velmi poutavá už nejen svým dějem. Mě osobně, z velké části, změnila pohled na svět,nejen díky již zmíněným citátům, ale hlavně kvůli stále se měnícímu ději....
Více
Ze začátku mě ta kniha příliš nebavila ( asi prvních 100 stránek), myslela jsem , že těch 800 stránek nepřečtu, ale pak mě neuvěřitelně chytla a nakonec bych uvítala, kdyby byla ještě delší:))je to naprosto nádherná kniha, napínavý děj, krásná vylíčená atmosféma a nechybí ani vtipné postavy, dialogy a zápletky. Pro fanoušky Egypťana Sinuheta...
Více
Prostě nádhera, nikdy mě žádná kniha nedostala tak, jako tahle. Pan Waltari uměl vystihnout naprosto vše, kniha donutí tuhle k smíchu a támhle zase k slzám. Nádhera, všem doporučuji.
Pokud začít s Waltarim, tak jedině Egypťanem. Potom si přečtěte Krvavou lázeň a do třetice Šťastnou hvězdu a budete unešeni. Teda ti, kterým se Egypťan zalíbí. Ostatní historické romány jsou dost náročné.

Dokáže snadno vykouzlit úsměv na rtech, ale stejně tak i dojmout k slzám. Je to má naprosto nejmilejší kniha!

Je to podle mě nejlepší knížka co jsem kdy četla...vyprávění které vyjadřuje napínavě podstatu a marnost celého lidského života, Waltari je prostě nejlepší spisovatel poslední doby. Jeho hrdinové jsou nesmrtelní.Na tuhle knihu jen tak nezapomenete
Řadím ji mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla. A četla jsem ji opakovaně.
Normálně čtu raději odpočinkovou literaturu, mezi kterou rozhodně nepatří historické romany, ještě k tomu takové bichle, ale jsem ráda, že se mi Egypťan Sinuhet dostal do ruky, moc krásná kniha, která se čte sama. Dávam jedničku :)
Myslím, že se jedná o naprosto úžasnou knížku. Pan Waltari napsal něco, co dokáže asi jen málokdo. Jen málo knih z těch, které jsem četl je tak dokonale napsaných.
..ja ji vzdy otviram v zivotni nouzi, dava mi silu jit dal..jedna z mych nejoblibenejsich knih !!

No neviiiiiiiiim jak jini , ale me se velice libila... B p.s. Vřele doporučuji

Kniha je báječná, souvisí s egyptskou historií a je velmi čtivá. Pointou příběhu je staré známé 'za dobrotu na žebrotu', takže je příběh i velmi nadčasový a poučný. Jeden z nejlepších historických románů.
málem mě kleplo!!! nic nudnějšího sem snad nikdy nečetla, vůbec žádnej děj sem tam nenašla, prostě kdybych to nemusela číst kvůli škole tak to nečtu!!! ale napřiklad Plavovláska od Waltariho ta se mi líbila ale tohle opravdu ne!!!
Rozhodně není pravda, že je nudná. Je to úplně vymakaná knížka, a pokud někdo něco takovýho napíše,tak tomu absolutně nerozumí a měl by si radši přečíst Kleopatru, pokud to zvládne
Tuto knížku jsem si koupila v antikvariátu za korunu. Je psaná ve slovenštině a ani to mě neodradilo, si ji přečíst. Myslím, že je to velice krásná knížka s poutavým vyprávěním. Počínaje stářím konče dětstvím podrobně vypráví o životě člověka v tehdejší době. Má-li člověk rád STAROVĚKÝ EGYPT, neměl by se ochudit o tuto knihu!!!!!!!
Jedna z mých nejoblíbenějších knih, moc se mi líbí jazyk, kterým je psaná, zajímavý a 'akční' děj, prostě nádherná, pravdivá kniha. Vřele doporučuji
Walatriho kniha stále láká čtenáře. Čím? Atraktivním příběhem ze života starověkého lékaře faraonů Sinuheta i jeho pohnutými životním osudy. Knihu je možné číst jako životopis, odysseu, epos,...Mne osobně nejvíce zasáhlo už úvodní připlutí hlavního hrdiny v podobě nemluvněte v rákosovém člunu po Nilu. Tato Mojžíšovy podobná zápletka, má v příběhu...
Více
V případě tak vyjímečného díla, kterým Egypťan Sinuhet bezesporu je, si nedokážu vysvětlit, co vedlo tvůrce audioknihy k vytvoření pouze zkrácené verze. V informacích o audioknize to navíc není nikde explicitně uvedeno(!). Spousta zajímavých detailů, které si pamatuji z knižní podoby, mi v poslechu chybí. Ale i tak se to poslouchá moc hezky, pan...
Více
Moc pěkná kniha, poutavý děj. Vadí mi ale až do očí bijící srovnání Achnatona s Ježíšem což mě jako křesťana uráží. Věřím ale že to tak autor nemyslel. Také série historických chyb a nepřesností mi kazila prožitek z jinak dobré knihy.

Prostředek jakž takž ( comme ci-comme ca) Konec... Příšerně nudnej!!!!!!!! Ale na tom se asi nic nezmění, co? Mě už je to stejně jedno, konečně už to mám přečtený!!!

Zobrazit další (18)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Miku Waltariho Praha nenadchla, Češi Fina i po sto letech zbožňují

(...) I po století, které dnes uplyne od jeho narození, patří Fin Mika Waltari (1908-1979) mezi nejčtenější spisovatele. Ten přívlastek je záměrný -Waltari je synonymem kultivované, nestárnoucí četby, ale ne všechna jeho díla mají stejnou úroveň. (...) Ale nejslavnější dílo vydal až roku 1945 - historický opus Egypťan Sinuhet, který se u nás objevil s dvacetiletým zpožděním a stal se událostí. Příběh lékaře Sinuheta se odehrává v době faraona Achnatona, ale lze v něm nacházet podobnosti s poválečnou atmosférou.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Egypťan Sinuhet
Autor:
Waltari, Mika
Nakladatel:
Český Klub
EAN:
9788086922096, 9788086922218, 9788086922300, 9788086922317, 9788086922386
ISBN:
978-80-86922-09-6, 978-80-86922-31-7
Doporučená prodejní cena:
376 Kč
Originál:
Sinuhe egyptiläinen
Překlad:
Hellmuthová, Marta
Ilustrace:
Tesař, Vladimír
Popis:
1× kniha, vázaná, 832 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2004 (7. vydání)