Ernesto Che Guevara - Motocyklové deníky

Motocyklové deníky

Nakladatelé:  Labyrint, Triton 2006
Rozebráno
-10%
249 Kč
224 Kč
pohlídat

Anotace

Zápisky z cest – Diarios de motocicleta – si vedl mladý Ernesto Che Guevara (1928–1967), když se rozhodl se svým kamarádem Albertem Granadem v prosinci 1951, ještě jako student medicíny, podniknout na staré motorce Norton 500 cestu po Latinské Americe. Na základě těchto deníků byl v roce 2004 natočen i stejnojmenný koprodukční film režiséra Waltera...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Naprosto mě uchvátila. Tato kniha ukazuje, že i Che byl dříve skutečně dobrý člověk a že k jeho pozdějšímu jednání jej vedlo poznání o chudobě a snaha o nápravu. To že se vše nakonec zvrtlo, je už věc jiná a já jsem měla tu možnost poznat počáteční pohnutky. Vřele doporučuji.
Vynikající kniha, která Ernesta Guevaru staví do úplně jiného světla než pravicová propaganda. Čte se to dobře, literární hodnotu nedokážu posoudit. Ve srovnání s Fidelem Castrem je to obdivuhodný člověk, který nikdy nešel po moci. Demokracie takové lidi nepotřebuje, ale tam kde vládne menšina většině je to otázka. Doufám, že to u nás nedojde tak daleko abychom takové lidi potřebovali.
to je bohužel to hlavní co si odnáším po přečtení tohoto titulu. Asi jsem čekal víc...

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Nejdřív motorka, pak revoluce

(...) Cestu lze přehlédnout také na úvodní mapce, k textu je dále připojeno mnoho dokumentárních fotografií, a tak celek knihy působí jako taková pěkná věc, která by možná leckterého mladického nonkomformistu pod stromečkem potěšila. (...) Motocyklové deníky by dnes nikdo nevydával, kdyby je byl nenapsal Che Guevara, na druhou stranu zas nelze tvrdit, že by se jednalo o naprosté plýtvání papírem jen proto, že byl jejich autorem člověk ne právě hodný následování.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Motocyklové deníky
Autor:
Guevara, Ernesto Che
Nakladatel:
Labyrint Triton
EAN:
9788085935783
ISBN:
80-85935-78-3
Originál:
Diarios de motocicleta
Překlad:
Richter, Jan
Popis:
1× kniha, vázaná, 234 stran, česky
Rozměry:
14 × 17 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)