Benoît Duteurtre - Služba zákazníkům

Služba zákazníkům

Nakladatel:  Atlantis 2005
Rozebráno
-10%
130 Kč
117 Kč
pohlídat

Anotace

Brilantní vyprávění o nesnázích dynamického novináře čtyřicátníka, který ztratil svůj mobil. Líčení řetězu nepříjemností s mobilovým kreditem, letenkou, osobním počítačem, paušálem za internet, platební kartou je zábavné a osvobozující. Cožpak jste podobné situace nezažili?

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Duteurtre, Benoît: Služba zákazníkům

Služba zákazníkům je krátká novelka, která pojednává o zoufalém boji jedince s technikou a byrokracií. Hlavní postava příběhu – novinář – se snaží v bludišti operátorů a automatů domoci se služeb, na nichž je závislý, za které zaplatil a které mu jsou z neznámých důvodů odpírány.
Celá recenze

Měl jste mobil? Vaše smůla

(...) Člověk se ve Službě zákazníkům mění v oběť mašinerie, jejímiž nástroji jsou mobily, platební karty, počítače. (...) Úsilí dopracovat se se stížnostmi k šéfovi služby zákazníkům připomíná snažení zeměměřiče K. z Kafkova Zámku, obzvlášť když se po řadě drahých telefonátů dozvíme, že příslušná osoba snad ani neexistuje.(...) Duteurtre má výhodu, že se nejspíš nebere příliš vážně. I ve Službě zákazníkům je hlavně pozorovatelem směšné nahoty věcí. A skvěle pobaví.

Próza

(...) Benoit Duteurtre z této banální situace vytěžil text, který má kafkovské a orwellovské rysy. Vše začne tím, že hlavnímu hrdinovi kdosi ukradne drahý mobil s privilegovaným paušálem. Během groteskní eskapády se snaží marně spojit se "službou zákazníkům" svého operátora (...) Kafkovské pronikání do "zámku" moderní telekomunikační firmy je nakonec korunováno vítězstvím, které se však vzápětí ukáže jako vítězství Pyrrhovo. Ředitel služby zákazníkům sice existuje, ale vyjde najevo, že ví o svém klientovi tolik co Orwellův Velký bratr.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Služba zákazníkům
Autor:
Duteurtre, Benoît
Nakladatel:
Atlantis
EAN:
9788071082651
ISBN:
80-7108-265-1
Originál:
Service clientéle
Překlad:
Ostrá, Růžena
Popis:
1× kniha, vázaná, 70 stran, česky
Rozměry:
12 × 20,5 cm
Rok vydání:
2005 (1. vydání)