Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky

Nakladatel:  Albatros 2005
Rozebráno
-10%
140 Kč
126 Kč

Anotace

Krátké hororové historky, při kterých běhá mráz po zádech, jsou inspirované těmi nejúspěšnějšími příběhy, které si vypráví děti na letních táborech nebo na horách. Jsou o tom, co všechno se může stát, když se člověk nešťastnou náhodou připlete do cesty běsnícímu maniakovi, zavřou ho do mrazáku, omylem otevře rakev nebo se například ocitne o půlnoci v kostele.
Knihu bohatě ilustrovala Helena...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(16x)
Tato knížka je docela prima ale je to dost drsný, tak od 9 let takže spíše pro větší děti.

Bude mi 12 a tu knížku jsem dostal k Vánocům. Je to DOST DOBRÝ. Nevim co se na tom někomu nelíbí. Naše učitelka tohle nazývá literatůrou brakovou, ale většině z nás se horory líbí.Proto všem tu knížku rád doporučim. ANONYM1

Více

Kde žijete? Mně je 15 a tahle knížka mi přijde jako pohádka,rozhodně ne strašidelná. Myslim, že o něco mladší děcka z toho nebudou mít trauma na celej život, tak proč jim to nedát přečíst. Já osobně četla horory v 11, a tohle je slaboulinkěj odvárčíček.

P.S.Tuhle knížku kupuju kámošce k Vánocům.

Více
Svým dětem bych tuhle knížku nikdy nedala přečíst.Nevidím důvod,proč je zbytečně děsit.Mají příliš citlivou duši a vnímání,měla bych strach,,že se jim o tom budou zdát hrůzné sny.Pro dospělé to vidím jako skvělou,neobvyklou a zábavnou četbu.

Zdravím všechny, když mi přišla první ukázka od kohosi na e-mail s tím, že na vánoce bude toto nová knížka pro děti, pokládala jsem to za vtip - mám dvě dětičky (9 a 5) a při představě, že jim z toho předčítám.... a natož na dobrou noc.... Ale měla jsem možnost knížku 'projet' a musim říct, že v době dětství a ranné puberty, kdy jsem léto za létem trávila na táborech, bych právě tam a díky této...

Více
Knížka mi sama o sobě nepřipadá zas až tak nevkusná. Pravdou je že stejné věci vidí děti i ve zprávách táměř každý den,takže reakce lidí na to to téma mi připadá přehnaná.Svůj názor ovšem nikomu nevnucuju.Podle mně by stačilo doporučenou věkovou hranici o kousek posunout
Je skvela!!!!! Bude to uzasnej darek. Muze se na ni tesit spousta kamaradu a kamaradek :-))

Dobrý den,

snad bych jen dodal to, že rozumný rodič nebude nikdy vyprávě své ratolesti o tom jak mrtvá žena porodi dítě v rakvi!!!! To snad nemyslíte vážně, že by to mohlo být pro děti poučná literatura? S názorem toho, že se to hodí do občanské vývhovy naprosto nesouhlasím, nehledě na to že Občanská výchova se v deseti letech nevyučuje. 1. stupeň občanskou výchovu nemá.(6-11 let pro neznalé) ...

Více

Za život jsem přečetl celého nebo téměř celého E.A.Poea minimálně 3x,takže mi tato tématika není cizí. Jeho životní pouť bych ale nerad následoval (byl bych už 9 let po smrti) Vydat to jako knížku pro děti mi připadá nevhodné. Rozvíjet dětskou fantazii tímto směrem je zbytečné. Je toho denně ve zprávách málo?

Více
Stejné příběhy jsme si kamarády vyprávěli taky tak od 10 let, tak proč ne. Kniha bude u dětí jistě oblíbená.

Četl jsem ukázky. Neuvěřitelné, myslel jsem si, že je to celkem dost ubohý vtip. Pak jsem se teprve dozvěděl, že je to pro děti... Nechutné!

Více
Náhodou mě se knížka moc líbí...Myslím že děti z televize znají mnohem horší věci!!!A ilustrace je úžasná...
Tato bizárdní knížka pro děti mne mile překvapila, nevybočuje z řady bizarností naší všední reality. Povinná četba pro děti jako vystřižená... Vhodné i jako doplněk občanské výchovy!
je s podivem,že se najde vydavatel a něco podobného dětem předloží.Co si děti vyprávějí, je jedna věc a co jim dáme ke čtení je druhá věc.Proč se máme tvářit,že to je vlastně legrace,když je to tak odporné?Nechci,aby si děti myslely,že je tohle normální vydat.Měly by bý určité hranice slušnosti.Tohle je fakt síla nechutnosti.
Ani se nedivím,že není uveden autor.To, že takovou knížku vydal Albatros toto nakladatelství v mých očích absolutně degraduje.Neumím si představit, co za lidi sedí v redakcích.Když si vzpomenu, jak krásné knížky v tomto nakladatelství vycházely, je mi z toho smutno.

Původně jsem si myslel, že se jedná o vtip - a ted zjistuji, ze to je pravda. Albatros skutecne vydava knihu s doporucenim pro deti od 10 let, ve ktere se zvikaji oci mrtvol a v rakvích těhotných žen se nacházejí mrtvá novorozeňata. Stasidelné příběhy mají určitě v dětském světě své místo, tato knížka mi ale přijde spíš nechutná... Svym detem (a to jim je 10 a 12 let) ji nedám. PS: Skoda...

Více
Zobrazit další (13)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Bibliografické údaje

Název:
Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky
Autor:
Palmenfelt, Ulf
Nakladatel:
Albatros
EAN:
9788000014661
ISBN:
80-00-01466-1
Originál:
Tugga pa lik och andra hiskliga historier
Překlad:
Krolupperová, Daniela
Ilustrace:
Willisová, Helena
Popis:
1× kniha, vázaná, 36 stran, česky
Rozměry:
16,5 × 24 cm
Rok vydání:
2005 (1. vydání)