- Vypravěči amerického Jihu

Vypravěči amerického Jihu

Nakladatel:  Paseka 2007
Rozebráno
-10%
39 Kč
35 Kč
pohlídat

Anotace

Objevná antologie moderní americké jižanské prózy představuje českému čtenáři dvanáct výrazných autorských osobností jednoho ze základních regionů americké literatury, který stál dosud spíše na okraji zájmu českých nakladatelů a překladatelů; potvrzuje to i fakt, že pouze čtyři ze zařazených autorů – Eudora Weltyová, Flannery O’Connorová, Richard...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Nejlepší vypravěč? Špatná paměť

(...) Předkládané prózy brilantně dokazují pravdivost v knize citovaného výroku Lewise Nordana, že nejlepším vypravěčem je špatná paměť, a tou jižané disponují v míře vrchovaté. (...) Závěrem nutno ocenit i faktory neliterární. K silnému dojmu z četby nezanedbatelně přispívá jak vkusná grafická úprava, tak přiléhavá obálka – a třebaže se obdobná fotografie a frontispis daly čekat, vyzařuje z nich ta pravá jižanská atmosféra.

Noví homérové starého Jihu

(...) Dvanáct krátkých próz vybrali zkušení amerikanisté Marcel Arbeit a Jakub Guziur, kteří některé z autorů představili už dříve na stránkách olomoucké literární a filozofické revue Aluze. Každou zařazenou povídku (nebo ukázku z románu) provází portrét autora, který jeho dílo i život vyčerpávajícím způsobem zařadí do kontextu jižanské, americké i světové literatury. (...) Nemusí z ní mít ale potěšení jen amerikanisté.

Próza amerického Jihu po Faulknerovi

(...) Co je však pro jižanské autory bez rozdílu příznačné, je silná narativní slast, v níž se prolínají prožitky rodinných i místních historií a z lidového vypravěčství s jeho tajemstvími a záhadami i mýty. (...) Pro vybrané autory je příznačné, že nikterak nepodceňují příběh, jejich próza není nijak abstraktní, a tak díky stylisticky výborně odstíněným překladům poskytují mimořádný čtenářský zážitek.

Vypravěči amerického jihu

(...) Moderní jižanská tvorba se tak českému čtenáři představuje jako neobyčejně živý a proměnlivý celek, který se neuzavírá novým podnětům a přitom si uchovává nadále vlastní jedinečné rysy.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Vypravěči amerického Jihu
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788071857884
ISBN:
978-80-7185-788-4
Překlad:
Arbeit, Marcel, Grygová, Bronislava, Guziur, Jakub, Klusáková, Veronika, Náhliková, Michaela a Svoboda, Martin
Popis:
1× kniha, vázaná, 303 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2007 (1. vydání)