Brian rád kreslí. Kreslí ale nejrůznější podivnosti, které snad ani nejsou z tohoto světa. Občas se taky dost divně chová. Když k němu na večírku přistoupí krásná Laurie, nemůže z jeho kreseb spustit oči. Brian ji zároveň děsí i přitahuje.
Sabrina se jednoho dne z nevysvětlitelných důvodů nevrátí domů. Její přítel se zhroutí, rodiče a sestra pátrají všemi dostupnými prostředky, zpráva proběhne i v médiích.
Kniha zcela syrovým a drastickým způsobem vypráví o dobývání amerického Západu a je charakterizován jako katalog násilí, krveprolévání, brutality a krutosti.
Kultovní kniha americké literatury, podobně jako Kerouacův román Na cestě či Hellerova Hlava XXII. Spojuje zdánlivě neslučitelné žánry cestovního deníku, románu a filozofických úvah.
Naposled popisuje putování mladého muže za nepříjemnou pravdou a „čistou linkou“ ztělesňuje fantaskní alternativní realitu. Naposled je trilogie propracovaná do posledního detailu, která nade vše vyniká v sebrané podobě.
Patience a Jack čekají, až se zabarví těhotenský test. Dvě čárky – miminko je tedy na cestě. Radost se mísí s úzkostí a strachem, zda jsou na rodičovství vůbec připraveni. Netuší ale, že jejich životy brzy naberou naprosto nečekaný směr.
Už se vám někdy stalo, že jste nasedli do autobusu a vysedli někde jinde, než jste chtěli? Zaručujeme vám, že podobný pocit zažijete pokaždé, když otevřete tuto knihu!
Další zápisky starého prasáka jsou jedním ze tří posmrtných výborů z několika stovek novinových sloupků, jimiž Charles Bukowski přispíval v letech 1967-1984 do čtyř "undergroundových" tiskovin.
První úplné vydání poslední Capoteho sbírky - třináct povídek, z toho sedm přeložených poprvé, plus vynikající detektivní novela "Ručně vyřezávané rakvičky".
Jacques Futrelle pracoval jako novinář a přivydělával si psaním detektivních povídek. Zahynul roku 1912 při ztroskotání Titaniku. Povídka „Problém cely č. 13“ patří mezi jeho nejznámější texty a dodnes je řazena mezi nejlepší detektivní povídky.
Čtyři kamarádi, zpohodlnělí měšťáci, se rozhodnou sjet na kánoích divokou řeku. Výprava se však promění v adrenalinovou noční můru. Pod hladinou triviálního příběhu se rýsuje ironicky převrácený obraz panenské přírody a zkaženosti velkoměsta.
Anna vystudovala na univerzitě literární vědu, ale jelikož nemohla po promoci sehnat odpovídající zaměstnání, vzala zavděk původně brigádnickým místem a dále prodávala jako pokladní v supermarketu.
Tento filosofický román představuje myšlenkově velmi smělý text, který předkládá čerstvý pohled na závažné společenské a filosofické problémy současnosti.
Svérázný, kritikou i čtenáři vysoce uznávaný odštěpek drsné jižanské podoby americké literatury si v tomto románu vychutnal ikonu amerického způsobu života: automobil.
Objevná antologie moderní americké jižanské prózy představuje českému čtenáři dvanáct výrazných autorských osobností jednoho ze základních regionů americké literatury, který stál dosud spíše na okraji zájmu českých nakladatelů a překladatelů.
Druhý díl sbírky, která celkem zahrnuje 27 dystopicky a hororově laděných sci-fi povídek, vydaných časopisecky v letech 1952—1955 nastiňuje většinu témat, kterými se kultovní sci-fi autor později zabýval ve svých románech.